Drezurní tušírky a bičíky na parkury, šporny na koně

Objevte v této kategorii jezdecké biče na koně pro zesílenou pobídku vašeho koně. V nabídce najdete také bezpečnostní jezdecké vesty a páteřáky nebo jezdecké helmy na koně.


Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
JAK VYBRAT
BIČÍK VS. TUŠÍRKA
Rada zde
4.6/5 podle 855 Hodnocení z webu a z prodejen

Nakupte pomůcky na efektivnější komunikaci s vaším koněm online na našem e-shopu

Kůň je velice inteligentní zvíře, které rychle chápe, interpretuje naše emoce a cítí naši radost či úzkost. Mezi koněm a jezdcem je nezbytná silná důvěra a pouto, teprve poté jízda přinese jezdci i koni to pravé potěšení a je bezpečná. Správná komunikace s koněm vyžaduje zkušenost. Potřebujeme nejen hlasové signály, ale také oční kontakt/řeč těla a především doteky. Kůň je k pobídkám vnímavý, a to nejen při jízdě.
Pokud ale na jemné pobídky kůň nereaguje, je třeba dát mu pobídky důraznější. Jsou ale všechny pomůcky při jízdě nezbytné?


Parkurové biče

Biče na parkur jsou krátké a měří 50–75 cm. Sahá k rameni koně a používáme ho k rychlejší reakci koně. Na konci biče je tzv. plácačka, která při použití biče vydá specifický zvuk. Biče na parkur jsou vyrobeny z různých materiálů, které jsou odolné proti poškození či zlomení a také bezpečné pro koně.


Drezúrní bičíky

Délka tušírek na drezuru je mezi 90 a 140 cm. Používáme je ze stejného důvodu jako biče parkurové. Častěji ho používají zkušení jezdci, ale je vhodné se ho naučit používat co nejdříve.


Ostruhy na koně

Šporny se používají k posílení pobídky a urychlení reakce koně. Známé jsou šporny hvězdicové s ostrými hranami. Dnes se používají mnohem jemnější šporny, které koni nezpůsobují bolest, ale pouze nepříjemné pocity. Jsou používány u zkušenějších jezdců. Nenechte si ujít ani kompletní vybavení pro jezdce značky Fouganza.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu