Fotbal

Objevte naši kompletní nabídku fotbalového vybavení pro hru na všech typech terénu, na tréninky i zápasy. Své ideální fotbalové vybavení zde najdou děti i dospělí fotbalisté a fotbalistky všech úrovní.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Limitované kopačky CLR jaguars více barevné
KOPAČKY CLR JAGUARS Předveďte své technické dovednosti s dravostí a staňte se na hřišti nepřehlédnutelnými.
Kopačky s míčem
JAK VYBRAT KOPAČKY Výběr správných fotbalových bot je zcela zásadní pro požitek ze hry. S kvalitním obutím můžete využít vašich...
4.5/5 podle 53777 Hodnocení z webu a z prodejen

KIPSTA - FOTBALOVÉ VYBAVENÍ OD DECATHLONU


Každý, kdo se hodlá věnovat fotbalu, si dříve či později potřebuje pořídit přinejmenším hned několik součástí fotbalového vybavení. Potíž je v tom, že ne každý si může kvalitní fotbalové vybavení dovolit a je nucen utrácet peníze za nepříliš spolehlivé výrobky, které se o něj při fotbalu nepostarají ani z poloviny tak dobře, jak by měly. Hlavním posláním Decathlonu je zpřístupnit sport všem, aniž by se museli spokojit s nepohodlím či výstrojí, která jejich sportovní snažení někdy spíše podrývají. A proto vznikla Kipsta, naše vlastní značka fotbalového vybavení, která vyváženě kombinuje spolehlivost, přijatelné ceny a inovativní přístup.


Kipsta přináší našim zákazníkům možnost pořídit si kvalitní a inovativní fotbalové vybavení, které bude při hraní fotbalu stát při nich, podrží je a umožní jim dosáhnout svého plného potenciálu. Fotbalové vybavení Kipsta vás bude provázet při tréninku i zápasu na jakékoliv úrovni, ať už se bude jednat o dres, kopačky, míč, brankářské rukavice nebo třeba sportovní tašku. Naše vybavení na fotbal značky Kipsta jsme navrhli v designovém centru Kipstadium se sídlem v Tourcoingu v severní Francii. Cílem značky Kipsta je poskytnout bezpečné, pohodlné a odolné fotbalové vybavení všem milovníkům fotbalu, začátečníkům, pokročilým i mistrům.


S výběrem fotbalového vybavení vám rádi pomůžeme na kterékoli z našich prodejen, tudíž nás neváhejte navštívit.


KDYŽ UŽ JE ŘEČ O FOTBALOVÉM VYBAVENÍ, POVĚZME SI NĚCO O HISTORII FOTBALU


Fotbal (nebo též kopaná), je kolektivní míčová hra, kterou můžeme s klidným svědomím označit za nejpopulárnější kolektivní sport na světě. Při fotbalovém zápasu se utkávají dvě družstva po jedenácti hráčích na obdélníkovém, nejčastěji travnatém hřišti. Jejich cílem je “nastřílet” do soupeřovy branky co nejvyšší počet gólů. Branky (gólu) je dosaženo tehdy, když míč přejde brankovou čáru mezi tyčemi celým objemem. S fotbalovým míčem - který je nejdůležitější částí fotbalového vybavení - se pracuje především pomocí nohou, ale hráči mají povolení využívat při hře libovolné části těla kromě rukou a paží. Pouze brankář může v blízkosti vlastní branky hrát i rukama.


Nejstarší doložené zmínky o hře podobné fotbalu pochází z doby starověké Číny - hře se říkalo cchu-ťü - z 2. století před naším letopočtem. Tuto hru hráli zprvu především vojáci císařské armády, pro které byla zároveň kondičním cvičení. Později si hru oblíbila čínská aristokracie. Bylo by zajímavé vědět, zda i oni měli nějaké speciální “fotbalové vybavení”. Ze starověkého světa pak můžeme za na míčové hry bohaté národy označit Řeky a Římany. Některé z těchto her bylo také možno hrát pouze za použití nohou. Za jednoho z prapředků dnešního fotbalu lze považovat také římský harpastum. V harpastumu našli oblibu římští legionáři. Hrát se smělo rukama i nohama, avšak bylo zakázáno míč nosit. Úkolem bylo, podobně jako ve fotbalu, dopravit míč na soupeřův konec hřiště. Hra to byla nepochybně drsná, neboť jak víme, legionáři rozhodně nebyli z cukru.


Historie fotbalu se pak psala i ve středověku, kdy se různé fotbalu podobné hry hrály po celé Evropě. Za místo vzniku dnešního fotbalu se obvykle označuje Anglie 16. století. S různými pravidly (týkajících se velikosti hřiště a možná i použitého fotbalového vybavení) se fotbal hrál na anglických soukromých školách. Nakonec s z toho vyvinuly pravidla, která dala vzniknout nejenom základní podobě dnešního fotbalu, ale i rugby.

dárkovou kartou