Gripy a omotávky řidítek

Gripy jsou gumové nebo pěnové kryty, které se navlékají na řídítka kola, a zajišťují tak jejich pohodlné a bezpečné uchopení. Krom lepšího úchopu také absorbují část otřesů a výrazně zlepšují ovládání kola. Rukojeti a omotávky také pomáhají chránit řídítka před opotřebením, čímž pomáhají prodloužit životnost řídítek, a tím i celého kola. Díky správně zvolených gripům dosáhnete pohodlnějšího úchopu, a tím i lepších výsledků. Nabízíme vše od gumových madel na dětská odrážedla, přes základní pěnové gripy, až po ergonomicky tvarované gripy, omotávky na berany nebo třeba rohy na řídítka.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
2ND LIFE
239 Kč -16%
199 Kč
*Od 13. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
159 Kč
79,50 Kč/ks
Rukojeti CITY 100
DECATHLON

Rukojeti CITY 100

(105)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
379 Kč
184,88 Kč/M
OMOTÁVKY NA ŘÍDÍTKA GRIP ČERNÉ
BTWIN

OMOTÁVKY NA ŘÍDÍTKA GRIP ČERNÉ

(38)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
489 Kč
189 Kč
Rukojeti CITY 500 hnědé ERGO
OXYLANE

Rukojeti CITY 500 hnědé ERGO

(5)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
349 Kč
Pohodlné gripy riverside 900
RIVERSIDE

Pohodlné gripy riverside 900

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.3/5 podle 1835 Hodnocení z webu a z prodejen

JAK VYBRAT GRIPY NA KOLO?


Čím lépe zvolíte velikost a tvar gripů, tím pohodlnější pro vás vyjížďky na kole budou.Gripy pomáhají snížit nepohodlí při dlouhých jízdách a předcházejí vzniku otlaků a mozolů. Zajištěním bezpečného a pohodlného úchopu mohou rukojeti řídítek zlepšit kontrolu nad kolem a stabilitu jezdce, a to zejména v nepříznivých podmínkách. Krom toho, že jsou gripy nepostradatelnou součástí každého kola, jsou také důležitým designovým prvkem. Díky široké škále barev a materiálů si každý jezdec vybere doplňky přesně podle svých představ. Při výběru ideálních gripů je třeba se řídit podle několika základních kritérií.
Rukojeti řídítek se vyrábí z různých materiálů. Krom gumových a pěnových si můžete pořídit také gripy plastové, silikonové nebo třeba korkové. Vyberte si materiál, který poskytuje dobrou přilnavost, odolnost a komfort a vyhovuje vašemu stylu jízdy.
Gumové gripy jsou tvrdší, zajistí dobrý a pohodlný úchop a skvěle tlumí nárazy a vibrace při jízdě v terénu.Pěnové gripy jsou oproti ostatním typům měkčí a pohodlnější. Lépe a rychleji ale absorbují vodu a pot a mají oproti gripům vyrobeným z jiných materiálů menší životnost. Některé gripy mají žebrovaný nebo vzorovaný povrch pro lepší přilnavost při dynamické jízdě. Pro zajištění většího pohodlí je naopak dobré vybrat povrch hladký a měkký.
Dbejte na to, aby rukojeti seděly na řídítka a neklouzaly z nich dolů, nebo se naopak nedeformovaly z důvodu příliš velkého průměru řídítek. Řídítka před zakoupením gripů změřte, abyste předešli zakoupení špatného typu. Kromě průměru otvorů se liší i délka řídítek, a tedy požadovaná délka gripů. Doporučujeme vybrat podle stylu jízdy a poté vyzkoušet několik různých gripů, abyste zjistili, které z nich vám nejlépe sedí v ruce.

JAK NAINSTALOVAT GRIPY NA KOLO?


Instalace nových gripů závisí na tom, jaký typ si pořídíte.Montáž lze provést buď prostým nasunutím na řídítka, pomocí bočních šroubů, nebo systémem Lock-on s integrovanými objímkami. Systém Lock-on zajistí, že se gripy na řídítkách nebudou hýbat a umožní vám rychlou instalaci i demontáž. Řídítka očistěte odmašťovačem nebo lihem. Pro snadnější instalaci gripů nepoužívejte olej ani mýdlo. Nové gripy nasuňte na řídítka a zajistěte příslušným systémem. K zajištění gripu použijte odpovídající koncovku nebo zátku. Pokud instalujete gripy se systémem Lock-on, ujistěte se, že jsou jejich rozměry kompatibilní s vašimi řídítky.

dárkovou kartou