Oleje a maziva

Oleje a maziva pro jízdní kola jsou určeny zejména pro řetěz vašeho kola. Ostatní prvky vašeho jízdního kola olej nepotřebují, pouze rotující části, jako je hlavové složení a klika. To se však provádí již při montáži buď mazacím tukem na ložiska, nebo montážní pastou. V nabídce máme širokou škálu olejů a maziv.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Skip filters
Filtry
CENA
ECODesign
119 Kč
952 Kč/L
All in one 125 ml
DECATHLON

All in one 125 ml

(275)
Tento produkt je k dispozici pouze na prodejně.
239 Kč
1 912 Kč/L
Mazivo na kolo TEFLON™
DECATHLON

Mazivo na kolo TEFLON™

(172)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
94 Kč
9 400 Kč/KG
Karbonová montážní a lepicí pasta
DECATHLON

Karbonová montážní a lepicí pasta

(49)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.3/5 podle 1388 Hodnocení z webu a z prodejen

MAZÁNÍ ŘETĚZU JÍZDNÍHO KOLA OLEJEM NA ŘETĚZ

Řetěz kola je nezbytnou součástí silničního nebo horského kola. Proto o své kolo dobře pečujte mazáním řetězu olejem. Jak často byste měli řetěz kola mazat závisí na typu používaného oleje a na tom, jak často na silničním nebo horském kole jezdíte. Jakmile řetěz kola při jízdě vydává skřípavý zvuk, je nutné jej namazat. Také v okamžiku, kdy jste absolvovali dlouhou několikahodinovou jízdu na kole za špatných povětrnostních podmínek, se většinou doporučuje mazat řetěz kola olejem na řetěz. Za suchého a pěkného počasí však může řetěz jízdního kola také rychle vyschnout, zejména na nezpevněných cestách s velkým množstvím prachu rozfoukaného větrem.
Při mazání řetězu jízdního kola zvolte správný olej. Nepoužívejte olej, který není speciálně určen pro závodní kola. Olej na řetěz by totiž měl být odolný vůči velmi vysokému povrchovému tlaku, neměl by se smývat při prvních dešťových kapkách a měl by dobře přilnout. Společnost Decathlon nabízí vysoce kvalitní olej na řetěz za příznivou cenu.

DECATHLON NABÍZÍ VYSOCE KVALITNÍ ŘETĚZOVÝ OLEJ PRO MAZÁNÍ ŘETĚZU

Chcete-li řetěz namazat, nejprve řetěz kola kompletně očistěte čisticím prostředkem na řetěz. K tomu použijte například kartáček na řetěz nebo zubní kartáček. Poté rovnoměrně rozetřete olej na řetěz zleva doprava po bočních destičkách řetězu jízdního kola. Mezitím řetěz kola otočte. Při mazání řetězu byste neměli použít příliš velké množství oleje, protože jinak budete muset přebytečný olej opět odstranit. Po několika stech kilometrech se doporučuje řetěz promazat olejem.
Při výběru správného typu maziva na řetěz byste měli zohlednit povětrnostní podmínky, ve kterých plánujete jezdit. Jezdíte na kole převážně za suchého počasí? Pak potřebujete suchý, tuhý olej na řetěz, který přitahuje méně nečistot. Za deště však takový olej z řetězu rychle sklouzne. Pokud tedy jezdíte převážně za vlhkého počasí, je rozumné zvolit olej, který zůstane na svém místě i v dešti. Společnost Decathlon nabízí vysoce kvalitní olej a vosk na řetěz vlastní značky. Chcete vědět, který typ řetězového oleje je vhodný pro vaše silniční nebo horské kolo? Pak neváhejte a navštivte některou z našich prodejen ve vašem okolí. Nebo se podívejte do našeho internetového obchodu, kde najdete široký výběr řetězových olejů.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu