Dámské spodní prádlo na kolo

Dámské cyklistické spodní tričko je skvělé pro každou ženu, která hledá pohodlné oblečení pod cyklistický dres, které v zimě zajistí teplo a příjemný trénink a v teplejším počasí odvádí pot. Specifické materiály zajišťují volnost pohybu a ochranu před těmi nejnepředvídatelnějšími povětrnostními podmínkami, které vás mohou během jízdy na kole potkat. V Decathlonu si můžete vybrat z řady dámských cyklistických spodních triček se specifickými technickými vlastnostmi.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.6/5 podle 304 Hodnocení z webu a z prodejen

Jak si vybrat dámské cyklistické spodní tričko

Hlavním účelem cyklistického spodního prádla, někdy také nazývaného technické prádlo, je odvádět pot a udržet vás během jízdy v suchu bez ohledu na roční období. Základní vrstva je vrstva, která je v kontaktu s vaší pokožkou a lze ji nosit v létě i v zimě, což umožňuje druhé mezivrstvě a třetí ochranné vrstvě lépe plnit svou funkci. Během letní jízdy s krátkým rukávem nebo bez rukávů pomáhá cyklistické spodní tričko regulovat vlhkost a vyrovnávat tělesné teplo při fyzické aktivitě. Díky technické a velmi lehké tkanině zůstanete v suchu a pohodlí. Spodní prádlo je často prodyšné, takže pot odvádí pryč i při teplotách nad 30 ºC. Díky tomu tričko neabsorbuje pot a udržuje vaši pokožku během jízdy v suchu. Střih je vyroben tak, aby dokonale padl pod dres. V zimě můžete spodní tričko použít jako základ pro vícevrstvé oblečení.
Cyklistické spodní tričko vhodné do jarních/podzimních měsíců nejenže odvádí pot a reguluje tak teplotu vašeho těla, ale díky membráně na hrudi dokáže být zároveň větruodolné. To je dobrý kompromis, když je brzy ráno ještě chladno. Bude silnější než letní cyklistické spodní tričko, ale méně hřejivé než zimní verze.

V zimě je nejdůležitější být v teple!

Úkolem cyklistického spodního prádla na zimu je tedy odvádět vlhkost, regulovat tělesnou teplotu a izolovat vás od chladu. Je silnější než tričko pro mezisezónu: jeho dlouhé rukávy a vyšší límec zajistí, že budete lépe chráněni před chladem. Výhodou dobrého cyklistického spodního prádla je, že ho lze používat ve všech ročních obdobích. Často používaná merino vlna je univerzální vlákno, které reguluje tělesnou teplotu, takže vás v zimě zahřeje a v teplejších podmínkách ochladí. Zároveň vás udrží bez zápachu. Merino vlákno je totiž měkké, přirozeně antibakteriální a omezuje zápach a rychle odvádí vlhkost. Jedná se o přírodní termoregulační vlákno, takže bude o něco dražší než polyester, který se pro termoprádlo také obvykle používá.
Tento typ cyklistického prádla bez rukávů či s krátkými nebo dlouhými rukávy a přiléhavým střihem vás bude provázet po celý rok. Cyklistické spodní prádlo by mělo přiléhat k tělu, ale ne příliš těsně. Několik nejlepších značek je k dostání v obchodě Decathlon. Hledejte měkkou a pružnou tkaninu beze švů pro svůj maximální komfort.

dárkovou kartou