Vaření na bikepacking

Na krátké vyjížďce po práci vám stačí tyčinka a trocha vody, pokud se ale chystáte vyrazit na několikadenní bikepackingový výlet, je třeba myslet na to, že odpočinek a vyvážená strava jsou základem každého sportovního výkonu. Pokud tedy máte sbalený dobrý spacák a karimatku, je čas se zaměřit na výběr vybavení na vaření. Ešusy a vařiče na bikepacking jsou lehké a kompaktní, aby se vlezly do cyklistických brašen. Vybavení je často stohovatelné, díky čemuž můžete efektivně využít každý centimetr místa. Do ešusu, jehož součástí jsou i misky, poklička a skládací příbor, můžete přibalit třeba koření a zapalovač a ušetřit tak místo v zavazadlech. Určitě se neobejdete bez multifunkčního nože, díky kterému budete mít vždy po ruce otvírák, vývrtku, nebo třeba manikurní nůžky. Na cestách sice často seženete čerstvé suroviny na přípravu nejrůznějších gurmánských specialit, pokud se ale vydáváte do pravé a nefalšované divočiny, přibalte s sebou i některé z našich instantních jídel a vychutnejte si kuřecí kari, nebo rýžovou kaši.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
599 Kč
179 Kč
Spork Original Light My Fire
LIGHT MY FIRE

Spork Original Light My Fire

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.6/5 podle 2676 Hodnocení z webu a z prodejen

JAK VYBRAT VYBAVENÍ NA VAŘENÍ NA BIKEPACKING?

Stejně jako u ostatních součástí výbavy na bikepacking a biketouring, je i u vybavení na vaření důležitá hmotnost a objem. V případě ešusů a příborů se vám určitě vyplatí, pořídíte-li si multifunkční kousky. Není nutné vézt si s sebou sadu stříbrných příborů po babičce a na nosiči mít připnutou pánev, cedník a zapékací mísu. Při balení do brašen se zaměřte na výběr vybavení, které vám poskytne co nejvíce možností využití. Poklička ešusu se dá využít jako prkénko a nebo cedník a z misky se klidně můžete napít čaje. Trekové a bikepackingové vybavení je navržené tak, aby v zavazadlech zabralo co nejméně místa a poskytlo vám co nejvíce pohodlí. V závislosti na tom, na jak dlouhou vyjížďku se chystáte, si vyberte z nejrůznějších druhů vybavení a vařičů.
Při výběru nádobí je třeba zvážit, pojedete-li sami, nebo ve větší skupině. Pokud se chystáte na sólo výlet, je třeba vybavení volit obzvláště pečlivě. Nesmí vám nic chybět, zároveň se ale musíte zaměřit na výběr vybavení, které se spolu s ostatními položkami vleze do vašich brašen. Skvělým řešením je ešus pro jednoho, do nějž sbalíte malou kartuši, nebo vařič, univerzální nůž a skládací plastový příbor. Pakliže se na výlet vydáváte ve větší skupině, výhodou je, že si náklad můžete rozdělit. Jeden může vzít stan, druhý vařič a palivo a třetí cyklista si naloží ešus, ve kterém si můžou navařit všichni společně. Abyste zajistili, že se vám vybavení vměstná do brašen bez problémů, klidně si je při vybírání nádobí a ostatních položek vezměte s sebou. Ověříte si kompatibilitu, a možná zjistíte, že vám zbylo místo navíc a budete si moci pořídit další kousek. Ať už vyrážíte sólo, nebo v pelotonu, nezapomeňte si sbalit dostatek pitné vody. Ta je důležitá jak pro udržování pitného režimu, tak na zajištění pohodlného a zdravého vaření. Skvělými pomocníky při přepravě vody jsou nejrůznější hydrovaky a měkké lahve, které po vyprázdnění můžete sbalit tak, že nezabírají skoro žádné místo. Kromě hydrovaků můžete vodu převážet v cyklistických bidonech, k jejichž převozu lze využít nosiče, které připnete na předpřipravené otvory v rámu kola.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu