Pumpičky na kolo a hustilky

Základem výbavy každého cyklisty by měla být pořádná pumpička na kolo. Pro správný tlak v plášti doporučujeme pořídit velkou nožní cyklo pumpu, která má barometr. V nabídce najdete také mini pumpy na kolo, které si díky své velikosti můžete brát s sebou na své cyklotoulky. Jako další důležitou část příslušenství ke kolu nezapomeňte pořídit zámek na kolo.


Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
159 Kč
9 937,50 Kč/KG
4.4/5 podle 7026 Hodnocení z webu a z prodejen

JAK VYBRAT PUMPIČKU NA KOLO?

Pokud existuje jedno příslušenství, na které byste neměli zapomínat pořídit, pak je to pumpička na kolo (spolu s montpákami a náhradní duší). Rozlišujeme dva typy pumpiček – ruční mini pumpičky a dílenské pumpy
Ruční pumpičky se vejdou do zadní kapsy dresu, také je lze přichytit k rámu kola. V případě píchnutí vám vytrhnou trn z paty! Řada pumpiček je dnes již kompatibilní s ventilky Presta i Schrader a vhodná jak na silniční, tak na městská kola.
Na silniční kola jsou přesto ideální dílenské pumpy, poněvadž umožňují pláště rychle nahustit na tlak vyšší než 7 barů. Díky tlakoměru snadno zjistíte, zda tlak odpovídá doporučené hodnotě. Kola si tak v případě potřeby můžete dohustit před každou jízdou. Některé modely dílenských pump nabízejí maximální tlak až 12 barů!
Dejte přednost dílenským pumpám s hliníkovým či ocelovým tělem, které je zárukou dlouhé životnosti. Plastové hustilky jsou sice lehké, ale příliš dlouho nevydrží.
Opěrky pro nohy musí být těžké, aby zaručily stabilitu pumpy během huštění i skladování.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu