Kola na bikepacking

Pokud vás láká sbalit se do několika brašen a vyrazit na kole za dobrodružstvím, potřebujete jen pořádné kolo, kvalitní zavazadla a dobré oblečení a můžete vyjet! Ať už chcete na kole vyrazit na několikadenní výlet, nebo toužíte po prozkoumávání celých kontinentů, se správným vybavením není nic nemožné. Pěkný cyklovýlet se sice dá podniknout i na skládačce, pokud se ale na výběr kola pořádně zaměříte, určitě dojedete dál, rychleji a také pohodlněji. Podle toho, jaké cesty plánujete s kolem podnikat, je dobré vybírat i svého dvoukolého společníka. Chcete přejet do Asie a prozkoumávat horské vrcholky? Pak je pro vás ideální pevné horské kolo. Na několikadenní rychlé výlety a rozličné terény se vám bude hodit všestranný gravel a pokud máte v plánu projet křížem krážem třeba celou Evropu, s velkým nákladem si snadno poradí některé z trekových expedičních kol. Vyberte si tak, aby nepohodlí nestálo v cestě vašim výkonům.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.3/5 podle 1200 Hodnocení z webu a z prodejen

CO JE BIKEPACKING?

Bikepacking je cyklistická disciplína, při níž jezdci cestují na dlouhé vzdálenosti s veškerým potřebným vybavením a zásobami na kole. Koncept je podobný turismu, místo chůze se ale cestovatel spoléhá na své jízdní kolo. Při bikepackingu se obvykle pohybujete v různých terénech, včetně polních cest, lesních stezek, zpevněných cest, nebo třeba dlážděných chodníků. Cílem bikepackerů je prozkoumávat nová místa a zažít outdoorové dobrodružství a nemuset se při cestě spoléhat na nic jiného než na své kolo a vybavení.

JAK VYBRAT KOLO NA BIKEPACKING?

Bikepacking kombinuje svobodu cestování „na těžko“ s rychlostí a pohodlím jízdy na kole. Bikepackeři s sebou na kolech vozí veškerou svou výbavu a zásoby, což jim umožňuje cestovat na dlouhé vzdálenosti v různých terénech. Chcete-li se přidat do řad bikepackingových nadšenců, je důležité pořídit si správné vybavení. Nejdůležitějším kouskem výbavy každého bikepackera je samozřejmě kolo. Kola na bikepacking jsou navržena tak, aby zvládlo úskalí cestování na různých površích, převážně pak v terénu. Bikepackingové kolo je typicky lehké, ale robustní a odolné, vybavené širokými plášti, které zajišťují dobré jízdní výkony a stabilitu na nerovném terénu. Většina bikepackingových kol také disponuje specializovanými montážními body pro snadné uchycení vybavení, jako jsou stojany, brašny nebo nosiče.

dárkovou kartou