BMX kola

BMX kola jsou malá a lehká kola navržená pro jízdu po speciálních BMX tratích nebo pro freestyle jízdu po ulicích a skateparcích. BMX kola jsou obvykle vybavena pevnými ráfky a 20" kolečky s tuhými plášti a jsou vhodná pro akrobatické triky a rychlou jízdu. BMX kola jsou oblíbená mezi mladými lidmi a jsou často používána pro závodění na speciálních BMX tratích nebo pro freestyle jízdu po ulicích a skateparcích. BMX kola jsou také oblíbená pro jejich odolnost a schopnost zvládnout náročné triky a manévry. Je také důležité mít na paměti, že BMX kola jsou obvykle určena pro ráznější jízdu a mohou být náročnější na údržbu než jiná kola.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Skip filters
Filtry
CENA
4.6/5 podle 271 Hodnocení z webu a z prodejen

CO JE BMX?

Zkratka BMX znamená Bicycle Motocross, kde X znamená "cross". Typickými znaky kola BMX jsou nízký rám a poměrně vysoká řídítka, která lze otáčet o 360°. Kola BMX jsou určena ke kaskadérským kouskům, skokům a trikům, nikoliv k jízdě na dlouhé vzdálenosti po silnici.

BMX - PERFEKTNÍ KOLO PRO KASKADÉRSKÉ KOUSKY A SKOKY


BMX - neboli bikros - je jednou z nejpůsobivějších olympijských cyklistických disciplín. Tento sport vznikl ve Spojených státech v 60. letech 20. století. Kola Decathlon BMX neboli freestyle jsou skvělá pro provádění různých triků a skoků.
Na rozdíl od běžných kol neslouží kola BMX k dopravě z bodu A do bodu B, ale hlavně ke sportovnímu provádění různých triků a skoků. Proto se do kola BMX pro dospělé a dětského kola BMX montují lehké, robustní a kvalitní jednotlivé díly, které nabízejí požadovanou flexibilitu.

DĚTSKÁ KOLA BMX

BMX pro zábavu ve skateparcích, skoky a triky! Kola Decathlon BMX jsou mimořádně obratná a velmi praktická pro pohyb po městě, začátky ve skateparcích a provádění skoků a triků. BMX je sport, který vyžaduje specifické vybavení: nemůžete prostě použít jakékoli kolo a doufat, že na to budete stačit! Protože BMX je sport, při kterém se skáče a brzdí, jsou pády časté. Pořiďte si bezpečnostní vybavení hned! Přilba, chrániče kolen, loktů a rukavice... Objevte také naše náhradní díly a chrániče pro cyklisty BMX.

BMX KOLO VS. KLASICKÉ KOLO: ROZDÍLY

Rozdíl mezi BMX a klasickým kolem je v konstrukci. Zatímco kolo BMX je konstruováno pro jízdu a provádění kaskadérských kousků na okruzích, klasické kolo je určeno pro dlouhé vzdálenosti.
Zvenčí jsou pláště na kolech BMX pouze 20 palců (asi 51 cm) a poměrně velká řídítka a malý rám jsou výrazně menší než u běžných kol. Díky tomu lze kolo lépe ovládat a kaskadérské kousky na kolech BMX jsou úspěšnější.
Dalším rozdílem jsou převody, protože kolo BMX má pouze jeden převod. Ve srovnání se závodními koly, která mohou mít až 20 převodů, to u kola BMX nepotřebujete, protože kolo není navrženo pro výkon, ale pro flexibilitu. Místo toho má BMX jiné vychytávky, jako jsou 360° rotorová řídítka, která umožňují ty nejlepší kaskadérské kousky.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu