Skluzné i stoupací vosky na běžky

Vosky a parafíny jsou nedílnou součástí běžeckého lyžování. Pro správný skluz, musíte o vaše běžky pečovat. Skluznice může být suchá a můžou se objevovat místy šedé fleky, proto by měla dostávat správnou výživu a tím zajistíte dlouholetou životnost a správný skluz.Hladké běžky na klasiku je potřeba mazat stoupacím voskem.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
549 Kč
6 862,50 Kč/L
549 Kč
6 862,50 Kč/L
549 Kč
6 862,50 Kč/L
125 Kč
SYNTETICKÝ KOREK SWIX
SWIX

SYNTETICKÝ KOREK SWIX

Tento produkt je k dispozici pouze na prodejně.
ECODesign
249 Kč
ČISTIČ SKLUZNICE SWIX 150ml
SWIX

ČISTIČ SKLUZNICE SWIX 150ml

Tento produkt je k dispozici pouze na prodejně.
149 Kč
BĚŽKAŘSKÝ STOUPACÍ VOSK SWIX V
SWIX

BĚŽKAŘSKÝ STOUPACÍ VOSK SWIX V

Tento produkt je k dispozici pouze na prodejně.
4.5/5 podle 16 Hodnocení z webu a z prodejen

Vosky a parafíny

Vosky a parafíny jsou důležitým prvkem pro údržbu běžeckých lyží. Vosky se dělí na dva typy: tekuté a pevné. Tekuté vosky se nanášejí na lyže pomocí houpičky nebo hadříku a jsou vhodné pro lyžaře, kteří zapomněli nechat běžky navoskovat. Tekuté vosky vydrží na skluznicikratší dobu než vosky, které je potřeba zahřát žehličkou. Hodí se tedy lyžařům jako poslední záchranu. Pevné vosky se nanášejí na lyže pomocí žehličky a celý proces nanesení vosku je delší než použití tekutého vosku. Vosk vydrží na skuluznici celkově déle než vosk tekutý. Je to ta správná výživa pro skluznici.Proto doporučujeme pravidelně voskovat skluznici vašich běžek.
Pevné vosky můžeme rozdělit na stoupací a sjezdové.
Sjezdovým voskem dodáte skluznici potřebné ošetření pro ten nejlepší skluz. Mohou se dělit podle teplot v kterých se budete pohybovat, ale pokud nebudete závodit tak vám univerzální sjezdový vosk bude stačit.Stoupací vosky slouží k namazání odrazová plochy, ale jen u hladkých běžek na klasiku. Stoupací vosky se dělí stejně jako sjezdové podle teplot, ale s tím rozdílem, že nexistuje univerzální stoupací vosk a vy musíte teplotu odhadnout.
Stoupasí vosk nenašíte na běžky se šupinami, běžky se skinem a skatové běžky. Zatímco sjezdový vosk nanášíte na každé běžky. Pozor si dejte akorát na vyznačení odrazové plochy, kam sjezdový vosk nepatřís vyjímkou skatových běžek.Aplikace vosků a parafínů na lyže vyžaduje určitou míru zkušeností a znalostí, proto se doporučuje nechat to na odborníkovi nebo se naučit správné techniky od zkušeného lyžaře. Pravidelná údržba lyží vosky a parafíny může výrazně zlepšit jejich vlastnosti a prodloužit životnost skluznice.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu