Dámské, pánské a dětské rukavice na běžky

V této kategorii si můžete prohlédnout naši nabídku rukavic na běžky. Najdete zde běžkařské rukavice, které vás zahřejí, ochrání vaše ruce před nepříznivými vnějšími vlivy, ale zároveň poskytnou i dostatečnou prodyšnost. Kromě rukavic na běžky u nás pořídíte i další běžkařské oblečení a kompletní vybavení, jako třeba běžky pro klasickou i bruslařskou techniku, hole, brýle, bundy či trička a mikiny.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.4/5 podle 151 Hodnocení z webu a z prodejen

RUKAVICE NA BĚŽKY NEJSOU JENOM O ZATEPLENÍ

Běžkařské rukavice vám rozhodně mají poskytnout spolehlivou termoizolaci, avšak není to jejich jediný úkol. Stejně jako většina oblečení na běžky mají kromě řádného zateplení nabídnout i určitou volnost pohybu, ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy a prodyšnost. Při sportu jako je jízda na běžkách se zkrátka zapotíme a vzniklou vlhkost je třeba co nejefektivněje odvádět pryč. Pokud by se tak nedělo, veškerá vlhkost by se jen vsákla do oblečení a sportovat v mokrém oblečení v nízkých teplotách je nejenom nekomfortní, ale zároveň bychom si vyloženě koledovali o nastydnutí. Věnujte tedy výběru rukavic na běžky i dalšího běžkařského oblečení dostatek času, jelikož jde o vaše pohodlí i výkony při oblíbeném sportu.

S výběrem rukavic na běžky vám rádi pomůžeme na kterékoli z našich prodejen. Kromě běžkařských rukavic nabízíme i další běžkařské oblečení a kompletní vybavení, jako třeba běžky na klasickou i bruslařskou techniku, hole, brýle, bundy či trička a mikiny.

JAK VYBRAT PERFEKTNÍ RUKAVICE NA BĚŽKY

Běžkařské rukavice jsou pro jezdce důležitou součástí vybavení, jelikož jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly vašim rukám nejenom spolehlivou ochranu před chladem a vlhkem, ale také aby umožňovaly bezproblémovou manipulaci s běžkařskými holemi. Rukavice na běžky jsou obvykle vyrobeny z vícero materiálů, neboť je třeba, aby některé části plnili specifické funkce. Například vrchní vrstva bude pevnější, aby lépe chránila proti nárazům, dlaň zase musí umožňovat dobrý úchop. Materiály určují také to, jakého stupně termoizolace, nepromokavosti a prodyšnosti budou ty či ony běžkařské rukavice dosahovat. Proto při výběru rukavic na běžky zohledněte i materiály, z nich jsou vyrobeny.

Vezměte v potaz i to, v jaké intenzitě se jízdě na běžkách chcete věnovat a v ideálním případě započítejte i počasí. Pokud například plánujete celodenní poklidné výlety, pak určitě sáhnete po hřejivějších - tím pádem i tlustších - rukavicích na běžky, aby udržely ruce v teple. Počítáte-li však se sportováním o vyšší intenzitě, vybere si spíše prodyšnější běžkařské rukavice, poněvadž se řádně zapotíte a chcete, aby rukavice odvedly pot účinně ven. Co se termoizolace týče, nabízí skvělé vlastnosti například podšívky z Primaloftu. Svými vlastnostmi jej můžeme srovnat s prachovým peřím. Poskytuje rukavicím na běžky dobrou prodyšnost a voděodolnost a také rychle schne. V naší nabídce najdete běžkařské rukavice pro běh na lyžích o nízké, střední i vysoké intenzitě.

Rukavice na běžky se liší také střihem. Na trhu narazíte na prstové běžkařské rukavice, palčáky a tříprsté rukavice (kterým se říká “lobster”). Poslední zmíněné vás dobře zahřejí, jelikož se prsty mohou hřát navzájem, a umožní dobrý úchop holí. Palčáky na běžky upřednostňují ti běžkaři, kteří hledají větší tepelný komfort, protože prsty sdílejí společný prostor a hřejí se navzájem ještě více, než je tomu v případě výše zmíněných lobsterů. Rodiče je často kupují pro děti. Hybnost prstů je zde samozřejmě omezenější. Z uvedeného vyplývá, že prstové rukavice na běžky hledají jezdci, kterým jde především o perfektně kontrolovaný úchop a větší hybnost prstů.

A na závěr zmíníme výběr velikosti. Pokud si nejste velikostí rukavic na běžky jistí, roztáhněte prsty ruky a změřte obvod dlaně v nejširším místě, poté změřte vzdálenost od zápěstí ke špičce prostředníčku. Jak jsme ale již zmínili, velice rádi vám s výběrem ideálních běžkařských rukavic pomůžeme. Postačí nás kontaktovat nebo navštívit na některé z našich prodejen.

dárkovou kartou