Nářadí a péče o běžky

Péče o běžky je důležitá pro prodloužení jejich životnosti i pro vaše jezdecké výkony. Abyste se o běžky mohli pořádně postarat, je správné nářadí nutností. Nabízíme zehličky na vosk, škrabky, nylonové i bronzové kartáče, svěrky na běžky a další. Kromě nářadí pro péči o běžky nabízíme také kompletní běžkařské vybavení a oblečení.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.8/5 podle 12 Hodnocení z webu a z prodejen

NÁŘADÍ PRO PÉČI O BĚŽKY

Běžecké lyže jsou skvělým způsobem, jak se udržet v kondici a pobýt na čerstvém vzduchu. Aby však byly vaše lyže v dobrém stavu a mohly vám poskytnout co nejlepší výkon, je důležité, abyste se o ně správně starali za pomoci odpovídajícího nářadí pro péči o běžky. Samozřejmě ne každý má čas či know-how onu potřebnou péči svým běžkám věnovat, a proto si dovolíme zmínit o našem servis, kde se o vaše běžky perfektně postaráme za použití kvalitního nářadí.

A co pro správnou péči o skluznici běžek potřebujete? Zde máte malý seznam potřebné nářadí pro péči o běžky:

1. Bronzový kartáč (bronzák)

2. Žehličku na vosk

3. Parafín

4. Nylonový kartáč

5. Škrabku na vosk

6. Čistič na skluznici

Kromě nářadí pro péči o běžky nabízíme také kompletní běžkařské vybavení a oblečení. Z vybavení například samotné běžky na klasickou i bruslařskou techniku, hole, běžkařské boty nebo brýle. Co se týče běžkařského oblečení, můžete si u nás pořídit třeba termoprádlo, bundy nebo kalhoty.

JAK VYPADÁ PROCES PÉČE O BĚŽKY

Ze všeho nejdříve očistěte skluznici od nečistot. Skluznice musí být čistá, protože nečistoty jsou při voskování problém. Můžete použít bronzový kartáč, ale jen v případě, že ho následně očistíte. Poté si vyznačte lepící páskou odrazovou plochu. Ať už jedná o skin, šupiny nebo máte hladké běžky, je dobré to udělat. Pomocí čističe skluznice odstraňte starý vosk. Nahřejte žehličku na vosk na teplotu, která je uvedena na obalu vosku. Při výběru, dávejte pozor jaký vosk zvolíte. Pokud máte šupinovou nebo skinovou odrazovou plochu, tak vás zajímají pouze sjezdové vosky. Způsobů nanášení vosku je několik, ale doporučujeme použít techniku, kdy přiložíte parafín na žehličku a kapky parafínu necháte skanout na skluznici mimo odrazovou plochu. Kapky vosku naneste po celé délce běžky mimo odrazové plochy. Pak rozžehlete vosk po skluznici a pracujte rychle, abyste ji nepoškodili. Nechte vosk vytvrdnou, čas je uvedený opět na obalu.

Vytvrdnutý vosk je potřeba seškrábnout pomocí škrabky. Pečlivě vyškrábněte žlábky skluznice a hranou škrabky vosk seškrábejte voskové hobliny, která se vám tak na skluznici vytvoří. Vše provádějte s citem, abyste škrabkou nepoškodili skluznici. Následně použijte bronzák (bronzový kartáč) a kartáčujte skluznici po směru jízdy. Nakonec použijte nylonový kartáč, s nímž proveďte totéž, co s bronzákem. A voila! Skluznice je připravená a můžete vyrazit do přírody.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu