Hole na běžky

Nabízíme široký výběr holí na běžky pro všechny úrovně zkušeností a potřeby. Vyberte si z naší řady modelů pro zimní radovánky na běžeckých tratích nebo v přírodě. Vyberte si hole na běžky podle velikosti a na jakou techniku je budete používat. Na skate potřebujete delší hole na běžky než klasickou techniku.

Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
3 799 Kč -34%
2 499 Kč
*Od 21. 1. 2023 do 19. 3. 2023
4.5/5 podle 15 Hodnocení z webu a z prodejen

Hole na běžecké lyžování

Hole na běžecké lyžování jsou nenahraditelným sportovní vybavením pro tento sport. Skládají se z hratu, rukujoti, poutka na ruku a trubky.Pro výběr se můžete na různé paramatry holí.
Rukojeť holo na běžecké lyžování by měla být ergonomická a zároveň by měla být opratřena protiskluzovou částí. Ta bývá z korku, vstřikovaného korku nebo syntentického materiálu jako je guma. Další částí rukojeti je poutko, může být obyčejné nylonové poutko, nebopoutko s okem na palec a polstrováním pro příjemnější držení. Poutko pomáhá při vrácení hůlky do ruky po odrazu.Trubka hole může být vyrobena z hliníku. Její výhoda je ta, že pokud na ní spadnete ohnese a nemusí se nutně zlomit. Takové hole na Běžeckélyžování jsou vhodné pro začátečník. Tubus hole může být vyrobena také z karbonu a skelného vlákna. Takové hole na běžecké lyžování jsou vhodné pro pokročilé a zkušené běžkaře, jejich výhoda je lehkost. Poslední části jsou společně s hroty i talířky. Talířky běžeckých holí se mohou lišit velikosti, talířky napomáhají správného odrazu, proto se větší talířky doporučují pro začínající běžkaře.
Pro výběr správné velikosti holí na běžky, musíte zvážit jakou techniku běžeckého lyžování budete používat nejvíce
Pro klasickou techniku použíjte vypočetní vzorek: vaše výška × 0,84
Pro bruslařskou techniku použíjte vypočetní vzorek: vaše výška × 0,89
Výsledek si můžete přizpůsobit dle vašich preferencí o +/- 5 cm

Více rad a tipů naleznete zde.
Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu