Všechny prodejny jsou opět otevřeny! Těšíme se na vaši návštěvu.
DITA
  • BOTY NA POZEMNÍ HOKEJ Pozemní hokej - BOTY STBL350 ČERNO-RŮŽOVÉ DITA - Pozemní hokej
  • BOTY NA POZEMNÍ HOKEJ Pozemní hokej - BOTY STBL350 ČERNO-RŮŽOVÉ DITA - Pozemní hokej
  • BOTY NA POZEMNÍ HOKEJ Pozemní hokej - BOTY STBL350 ČERNO-RŮŽOVÉ DITA - Pozemní hokej
  • BOTY NA POZEMNÍ HOKEJ Pozemní hokej - BOTY STBL350 ČERNO-RŮŽOVÉ DITA - Pozemní hokej
  • BOTY NA POZEMNÍ HOKEJ Pozemní hokej - BOTY STBL350 ČERNO-RŮŽOVÉ DITA - Pozemní hokej
Kód : 8614345
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
BOTY NA POZEMNÍ HOKEJ

Boty na pozemní hokej STBL350 černo-růžové DITA

DITA
Názory zákazníků
Hodnocení velikosti
Pro tuto velikost zatím není hodnocení
Decathlon
Boty pro hráče na hru o nízké a střední intenzitě, jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Hokejové boty Dita jsou určeny pro začátečníky s pozemním hokejem.

Klíčové vlastnosti

Protiskluzové vlastnosti Kuželovité kolíky ve středové části, po stranách dlouhé a tenké kolíky.
Nízká hmotnost Není k dispozici.
Odraz Nejsou určeny na dynamickou hru.
Držení na noze Mezipodešev z EVA pěny obepínající klenbu.
Pohodlí Pěnová stélka.
Ochrana proti nárazům Podešev dosahuje nad prsty u nohou.
Tlumení došlapu Poddajná mezipodešev z EVA pěny poskytuje tlumení.

Technický popis

Detailní popis výrobku

Podešev: z lité pryže. Kuželovité kolíky ve středové části, po stranách dlouhé a tenké kolíky. Ve špičce za záprstními kůstkami se nachází výztuha usnadňující změnu směru. Mezipodešev: z poddajné EVA pěny tlumící otřesy. Podešev dosahuje nad prsty u nohou. Vnitřní stélka: z rovné pěny.

Detailní popis výrobku (pokračování)

Opatek: z pevného PU pro stabilizaci chodidla. Podšívka: z pěny a 3D síťoviny pro pohodlí a prodyšnost. Svršek: z PU a prodyšné 3D síťoviny ve špičce. Podšívka: z pěny a síťoviny pro pohodlí a prodyšnost. Boční díly: z pevného PU pro stabilizaci chodidla. Jazyk: pěnová a síťovinová podšívka. Stélka: z rovné pěny. Ploché tkaničky.

Hmotnost

Není k dispozici.

Jakou velikost a tvar zvolit?

Stejně jako jakákoliv jiná sportovní obuv musí mít i boty na pozemní hokej správnou velikost. Neměly by tlačit. Noha by také v botě neměla mít přílišnou vůli. To je obzvlášť důležité, hraje-li se na umělém trávníku. Některé modely byly speciálně vyvinuty pro ženy. Jsou určeny pro subtilnější postavy a užší chodidla.

Jakou velikost a tvar zvolit? (pokračování)

Některé ženy mají drobná chodidla, a z toho důvodu si pořizují dětské boty. Ty však nejsou určeny pro ženskou postavu.

Jakou velikost a tvar zvolit? (pokračování 2)

Jak poznat, že zkoušené boty mají správnou velikost? Nazujte si boty. Přeneste váhu na nohu v botě. Při přenášení váhy se snažte pohybovat chodidlem v botě do všech stran. Chodidlo by v botě nemělo klouzat.

Proč zvolit boty určené na pozemní hokej?

Boty na pozemní hokej jsou vybaveny dvěma funkčními výhodami: mají výztuhy v přední části a patě, aby chránily prsty před nárazy, zároveň je jejich přilnavá podešev uzpůsobena na povrch pro hru pozemního hokeje, tedy na mokrý umělý trávník či na umělý trávník pokrytý pískem.

Specifika bot na pozemní hokej

Boty na pozemní hokej jsou vybaveny funkčními výhodami: Podešev je obvykle vyrobena z gumy a je vybavena různě rozmístěnými kolíky různých tvarů pro lepší přilnavost. Na rozdíl od trailových bot je tvrdá. Je určená na mokrý umělý trávník či na umělý trávník pokrytý pískem. Na povrchu je velmi přilnavá, na pozemní hokej je tudíž ideální.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování)

Podešev může ve špičce krýt špičku a chránit prsty na nohou. Mezipodešev (vrstva nad podešví) je obvykle vyrobena z EVA pěny (etylenvinylacetátu). Tlumí otřesy při běhu na tvrdém povrchu na pozemní hokej.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 2)

Vyztužený vnitřek stabilizuje chodidlo při razantních došlapech i při změnách směru. Nártové vnitřní a vnější díly jsou vyrobeny z PU a síťoviny, zajišťují tak pevné utažení bot, které je pro pozemní hokej nezbytné.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 3)

Často se zde nacházejí PU výztuhy, které chrání patu před otřesy, či mají pouze estetickou funkci (logo značky). Opatek v zadní části je zpravidla vyroben z poddajného PU, který je zevnitř vyztužen pevným PU dílem, a tak chrání Achillovu šlachu před nárazy.

Specifika bot na pozemní hokej (pokračování 4)

Jazyk na nártu z pěny a síťoviny chrání před odstřikující vodou a nečistotami.

Bezpečnostní doporučení

Hraní hokeje přináší radost. Dbejte na svoji bezpečnost. Proto vždy noste chránič zubů, chránič holeně a rukavice. Používejte boty určené na pozemní hokej s výztuhami a uzpůsobenou podešví. Noste přilbu i ochranné rukavice. A to na tréninky i zápasy.

Vývoj

Založil v roce 1891 M. Allah Dita v Pákistánu. Dita přinesl spoustu inovací do tohoto sportu, které jsou v něm patrné i dnes. Díky svému know-how Dita vyvíjel výrobky určené pro dynamickou hru. Ty si oblíbili například Seve van Ass, Florent van Aubel či Martin Hâner.

Informace

Uvedené informace pocházejí od výrobce nebo byly zjištěny naším vývojovým týmem na základě vzorků poskytnutých výrobcem.

Velikost

38 / 39 / 40 / 41 / 42 / 43.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Rady pro skladování Čistěte navlhčenou houbičkou a opláchněte. Nechte vyschnout volně na vzduchu. Nenechávejte v tašce. Skladujte na suchém místě.
Omezení v používání Nejsou vhodné na jiný sport ani sportovní aktivitu.

Naše závazky

Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa