Dětské oddělení otevřeno ve všech prodejnách | Ostatní produkty lze objednat online
RADBUG
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
  • BODYBOARDS Surfing a bodyboard - BODYBOARD 100
Kód : 8557126
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
BODYBOARDS

Bodyboard 100 s leashem na zápěstí modrý RADBUG

RADBUG
4.2/5
4.2/5

Barva : Petrolejová

Názory zákazníků
Hodnocení velikosti
Pro tuto velikost zatím není hodnocení
Decathlon
Bodyboard pro začátečníky na jízdu s ploutvemi ve vlnách menších než 1 m. Tričko nebo neoprén brání podráždění pokožky při jízdě. 3 velikosti. Bodyboard pro snadné a intuitivní začátky s ploutvemi ve vlnách menších než 1 m. Včetně leashe na zápěstí.

Klíčové vlastnosti

Ergonomický tvar Tvarování špičky pro intuitivní umístění rukou i loktů.
Snadné použití Leash na zápěstí v balení, zapne se 1 rukou. Prkno před použitím navoskujte.
Odolnost Plastová skluznice. Velikost podle tělesné stavby uživatele. Do vln max. 1 m.

Technický popis

Jak správně zvolit velikost bodyboardu?

Velikost bodyboardu přímo ovlivňuje jeho stabilitu a ovladatelnost. Je třeba, aby byla přizpůsobená postavě uživatele. Bodyboard 100 nabízíme ve 3 velikostech pro různé tělesné stavby uživatelů:
Velikost 36" pro osoby měřící od 125 do 145 cm, velikost 39" od 145 do 165 cm, velikost 42" od 165 do 185 cm. Příliš malý bodyboard nemůže dostatečně nadnášet, takže neumožňuje správně chytit vlnu. Příliš velký bodyboard je zase obtížně ovladatelný.

Výrobky rozdělujeme do 4 skupin podle úrovně uživatelů: Úplní začátečníci, začátečníci, pokročilí a zkušení.

- Úplní začátečníci: Pohybují se v pěně u břehu do výšky 50 cm, nemají ploutve a odrážejí se nohama ode dna. Chtějí si především užít zábavu při zkoušení nového sportu (nejčastěji na bodyboardu s úchyty). Začátečníci: zvládnou malé obloučky ve vlnách vyšších než 1 m, plavou s ploutvemi. Chtějí se v tomto sportu zdokonalit. Pokročilí: Jsou rychlejší a začínají s různými triky ve vlnách do 150 cm. Zkušení: Pohybují se ve všech typech vln a ovládají i akrobatické triky.

Konstrukce uzpůsobená hmotnosti a pokročilostní úrovni: začátečník

Tento bodyboard je určený pro začátečníky do max. 1 m vysokých vln. V těchto podmínkách byl testován a schválen skutečnými začátečníky i pokročilými a zkušenými uživateli.
Pokud byste jej používali ve vlnách vyšších než 1 m, riskujete jeho prasknutí nebo ohnutí. Do těchto podmínek zvolte raději model 500 nebo 900.
Plastová skluznice tohoto bodyboardu zajišťuje lepší skluz a odolnost. Všechna poškození kromě prasknutí lze opravit – informujte se na webu nebo v prodejně.

Věděli jste, že s ploutvemi chytíte 2 až 3krát více vln než bez nich?

Jakmile vám voda sahá výše než po pupík, je velmi těžké chytit vlnu bez ploutví na nohou. V takovéto hloubce už se nemůžete pořádně odrazit nohama ode dna a pádlování rukama často nestačí. Sami jsme pozorovali, že s ploutvemi se dá chytit 2 až 3krát více vln než bez nich, což znamená mnohem větší zábavu! Ploutve umožňují rychlejší pohyb ve vodě a mnohem účinnější zrychlení při nájezdu na vlnu. Proto ploutve na bodyboarding rozhodně doporučujeme!

Při správné pozici těla na bodyboardu je skluz po vlně jednodušší

Tvarovaná špička usnadňuje uchopení bodyboardu. Jakmile se ocitnete na vlně, mějte obě ruce na špičce. Pokud chcete jet doleva, nechte levou ruku vepředu (ruka, loket a rameno v jedné linii, paže a předloktí svírají úhel 90 °), pravou ruku posuňte na rail až do středu prkna. Abyste si uchovali směr, vyrovnejte levou nohu s levým railem. Pro zahnutí doprava udělejte totéž na druhou stranu.

Jak se vyhnout podráždění pokožky a zlepšit přilnavost prkna

Při sjíždění vlny na bodyboardu ležíte. Abyste se vyhnuli podráždění pokožky na pažích nebo na břiše, oblečte si na bodyboarding tričko s dlouhými rukávy a UV ochranou nebo neoprenovou kombinézu. Pro lepší přilnavost navoskujte svrchní část prkna (vosk lze dokoupit), a to zejména v místě položení rukou, po stranách a pod břichem. Voskování opakujte před každým použitím.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě 1. část

Bodyboard je nádherný sport, vyžaduje však respektování určitých pravidel. 1- Informujte se o místě, kde chcete bodyboarding provozovat, a předem si jej prohlédněte: jaké jsou zde proudy, útesy, přiliv a odliv, výška vln, počet lidí ve vodě...
2- Nepřeceňujte své schopnosti a raději zvolte místo, které poskytuje jednodušší podmínky, než místo s podmínkami nad vaše síly.
3/ Nepodceňujte náležité vybavení: leash, ploutve, neoprenová kombinéza, prkno v dobrém stavu.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě 2. část

4/ Dodržujte pravidlo přednosti na vlně: první jede ten, kdo je nejblíže místu jejího vzedmutí. 5/ Po sjíždění z vlny se vyhýbejte místu nájezdu na vlnu, abyste se nepletli do trasy jinému uživateli.
6/ Pokud vám sahá hladina vody nad boky, používejte ploutve. 7/ Pokud ploutve nepoužíváte, raději se bodyboardingu věnujte na hlídaných úsecích pláže. 8/ Nejezděte sami, ale ve více osobách.

Nenechávejte na přímém slunci.

Pokud prkno nepoužíváte, nevystavujte jej přímému slunci a teplotám vyšším než 50 °C. Prkno tedy skladujte v obalu, pod slunečníkem, ve stínu, či pod světlou osuškou. Taktéž jej nenechávejte ve vozidle na přímém slunci. Při vystavení vysokým teplotám se na prkně mohou tvořit bubliny a může dojít k jeho poškození.

Rozměry

36" : 92 x 47,4 x 5,7 cm;
39": 100 x 50,9 x 5,7 cm;
42": 107 x 54,5 x 5,7 cm.

Značka RADBUG

RADBUG je značka, která se v rámci skupiny Decathlon věnuje vývoji vybavení na bodyboarding a bodysurfing. Naším cílem je zprostředkovat krásu těchto sportů co největšímu počtu uživatelů. Pocit hladkého klouzání na mořských vlnách je čirý, opojný a návykový. Nabízíme jednoduché a inovativní výrobky pro začátečníky i pokročilé, aby si tyto pocity mohl vychutnat opravdu každý.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Deska
10% Polyetylen, 10% Nízkohustotní polyetylen, 80% Expandovaný polystyren
Rady pro skladování Uchovávejte a noste v obalu. Neskladujte na přímém slunci. Po použití opláchněte a nechte vyschnout.
Omezení v používání Nepoužívejte do vln vyšších než 1 m. Doporučujeme použít ploutve

Naše závazky

Testování výrobku Vyvinuto a testováno našimi týmy ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi