Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat
Kiprun Fast

Tajemství obuvi Kiprun Fast

VÝVOJ OBUVI JE PŘEDEVŠÍM TÝMOVÁ PRÁCE. JAK ALE PROBÍHÁ?


Vypilovat tento velmi ceněný výrobek nám umožnili tisíce hodnocení od zákazníků a stovky názorů ambasadorů.


NASLOUCHÁME BĚŽCŮM

Nápad na vylepšení výrobku vychází z hodin a hodin naslouchání a pozorování. „Hodnocení zákazníků a zpětná vazba, kterou dostáváme, jsou mimořádně důležité,“ zdůrazňuje Anthony Dulieu, lídr DECATHLONU pro silniční běh. Pohodlí, přilnavost, odolnost - jakmile produktový manažer určí změny, které je třeba provést, aby výrobek lépe odpovídal očekávání běžců, celý proces může začít.


VYTVÁŘÍME „OBLUDY“

Už od prvního nápadu potřebujeme mít možnost myšlenky rychle konkretizovat. Bude tento materiál vhodný? Je způsob spojení, jaký si představuji, proveditelný? Proto mají týmy DECATHLONU vyvíjející obuv (Footwear Industrial Division, FID) k dispozici veškeré nástroje pro výrobu prototypů, neboli „oblud“, jak jim u nás říkáme. Díky řezačkám, šicím strojům, 3D tiskárnám apod. mohou světlo světa spatřit první verze obuvi Kiprun Fast.


Design bot Kalenji

LABORATORNÍ A PRAKTICKÉ TESTY

Před uvedením do výroby se obuv důkladně testuje, abychom si byli jistí, že má ty správné vlastnosti a že bude pro běžce pohodlná. Naše vývojové týmy ji mučí na zkušebních strojích a kontrolují tak její tlumení a přilnavost. Testy probíhají za účasti běžců v laboratoři DECATHLON SportsLab, ale také v terénu. Při zkoušení tohoto modelu uběhlo 150 testujících běžců celkem 50 tisíc kilometrů!

Kvůli zdraví běžců značka Kalenji spolupracuje s Lucemburským zdravotním ústavem a laboratoří DECATHLON SportsLab. Technologie K-Only je výsledkem biomechanické studie a šestiměsíční sledování 372 běžců. Díky tomu bylo možné prozkoumat, jaký vliv má druh obuvi na zranění spojená s během, a zjistit tak, který model se nejlépe hodí pro všechny typy došlapu.Testování obuvi Kalenji

KALENSOLE V srdci podešve

PŘI VÝVOJI MATERIÁLU TÝMY DECATHLONU JEŠTĚ NIKDY NEZAŠLY TAK DALEKO JAKO V PŘÍPADĚ OBUVI KIPRUN FAST.
NAJÍT CHEMICKÉ SLOŽENÍ, KTERÉ ZAJISTÍ OPTIMÁLNÍ TLUMENÍ, TRVALO TŘI ROKY.


1. TLUMENÍ

Značka Kalenji používá technologii Kalensole. Jde o pěnu, kterou najdeme zejména u mezipodešve běžecké obuvi a která zaručuje, že tlumení vydrží minimálně 1000 km. Vedle mezipodešve Kalensole obuv zahrnuje také tlumicí systém K‑Ring. Ten se nachází v patě a je tvořen materiálem ve tvaru kroužku.


2. VHODNÉ CHEMICKÉ SLOŽENÍ

Jeho hledání se zrodilo z potřeby najít ideální materiál, který zajistí tlumení došlapu, klíčovou funkci běžecké obuvi. Volba správného složení vyžadovala velké množství znalostí, zejména z oblasti chemie. Znamenalo to tři roky týmové práce mezi značkou Kalenji, průmyslovým oddělením, laboratoří DECATHLON SportsLab a našimi vietnamskými dodavateli.


3. TECHNOLOGIE, KTEROU SI PŮJČUJÍ DALŠÍ A DALŠÍ SPORTY

Díky této pěně na bázi EVA (etylenvinylacetátu) a syntetického elastomeru dokázala značka Kalenji nabídnout míru tlumení, o jakou běžci stáli. Zpočátku se pěna používala jen u špičkových modelů, zatímco dnes ji každý rok najdeme u dvou milionů párů obuvi Kalenji!


Technologie obuvi Kalenji

Dostupné modely obuvi Kiprun Fast


Dámská obuv Kiprun Fast
Pánská obuv Kiprun Fast
Klíčová čísla spojená s obuví Kiprun Fast


Vývoj obuvi Kiprun