Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*

Snowboardové kalhoty

21 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Odolné a nepromokavé kalhoty na snowboard, které mají volný střih a nijak neomezují v pohybu. Své snowboardové kalhoty můžete také doplnit o novou snowboardovou bundu.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Snowboardové kalhoty

Pro začátečníky i zkušené snowboardisty je výběr správných snowboardových kalhot naprostý základ. Snowboarding je velmi náročný. Testuje vaši fyzickou kondici i vášeň pro tento sport. Snowboardové oblečení tak musí být odolné, nepromokavé a prodyšné. Mohlo by se zdát, že si tyto charakteristiky protiřečí, opak je ale pravdou. Společně zajišťují pohodlí a odolnost. Níže vám poradíme, jak si vybrat ty správné snowboardové kalhoty.


Materiály a funkční vlastnosti snowboardových kalhot

Abyste si mohli naplno užívat snowboardingu, zvolte oblečení, které je na tento druh sportu určeno. Tento sport je navíc praktikován na sněhu za velmi chladného počasí. Snowboardové kalhoty by tak měly tepelně izolovat. Navíc by měly udržet vaši tělesnou teplotu. Jelikož budete v přímém kontaktu se sněhem, materiál kalhot by neměl dovolovat nasáknutí vodou a vlhkostí. Kalhoty tedy musejí být nepromokavé. Nové materiály použité i u snowboardových bund mají vynikající funkční vlastnosti, např. vodoodpudivost, díky níž voda po materiálu steče a nevsákne se. Vodoodpudivosti je dosaženo speciální úpravou materiálu. Pravidelné používání a praní kalhot v ruce i v pračce bude snižovat vodoodpudivost materiálu. Proto je zapotřebí ji pravidelně obnovovat. Výrobky k tomu určené naleznete v našich prodejnách. Vyjma tepelné izolace, nepromokavosti a vodoodpudivosti by snowboardové kalhoty také měly být prodyšné, aby umožnily odvod potu na vnější stranu látky.


Co mít na paměti při výběru kalhot

Co se týče funkčních detailů, měly by být kalhoty vybaveny řadou kapes. Kapsy mají buď légu, nebo jsou na zapínání na zip. Kalhoty jsou v pase buď na gumu, utahovací pásek, přezku i klasický opasek. Spodní lemy jsou pružné, aby do nich nepronikal sníc ani vlhkost. Důležité jsou i výztuhy, které se nacházejí na kolenou, hýždích a stehnech a tlumí otřesy v případě pádu. Všechny tyto funkční vlastnosti se odrážejí i v ceně výrobku. Pokud kalhoty potřebujete vybrat rychle, dbejte našich popisků. Ty označují nejlevnější výrobek i výrobek, který si oblíbilo nejvíce uživatelů.