Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*

Nafukovací matrace a samonafukovací karimatky

41 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:


Zde naleznete nabídku nafukovacích matrací a samonafukovacích či pěnových karimatek. V případ, že chcete ještě více zvýšit pohodlí během spaní v přírodě, podívejte se na naší nabídku turistických hamak, polštářků, přikrývek. A Pokud hledáte ještě vyšší komfort máme pro vás turistická lehátka.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Pěnová karimatka, samonafukovací karimatka nebo nafukovací matrace na spaní v přírodě?

Výběr nafukovací matrace nebo turistické karimatky má zásadní vliv na kvalitu spánku v přírodě. V dnešní době je na trhu několik variant, které se liší pohodlím, skladností či odolností. Zde si můžete prohlédnout nabídku od značek QUECHUA, FORCLAZ a dalších značek, které v sobě snoubí kvalitu a příznivou cenu. Obecně platí, že nafukovací matrace do stanu jsou pohodlnější než pěnové nebo samonafukovací karimatky. Díky silné vrstvě vzduchu také dobře izolují od země, což především během chladných měsíců jistě zvedne komfort spaní v přírodě. Jejich nevýhodou je však poměrně velká hmotnost a nároky na prostor. Dále je potřeba s sebou mít přibalenou i pumpu či kompresor, kterým matraci nafouknete.

Jaká matrace nebo karimatka je pro vás ta pravá?

Nafukovací matrace - Jak už bylo zmíněno výše, jedná se nejvyšší úroveň komfortu a tepelná izolace během chladnějších období potěší. Na druhu stranu je potřeba mít s sebou pumpu na nafouknutí matrace a také počítat s její neskladností a vyšší hmotností. Další nevýhodou je, že v momentě protržení či propíchnutí matrace zcela ztrácí svůj význam a vy spíte na zemi. Doporučujeme tedy mít s sebou sadu na opravu matrací. Pokud máte v plánu vyrážet ve dvou, podívejte se na naše nafukovací matrace pro dva.

Samonafukovací karimatka - Jedná se kompromis mezi nafukovací matrací a pěnovou karimatkou. Vyznačují se vysokou skladností, nízkou hmotností. Díky malé vrstvě vzduchu jsou i poměrně pohodlné a izolační vlastnosti také nejsou k zahození. V případě propíchnutí samonafukovací karimatky sice přicházíte o značnou část pohodlí, ale stále je zde vrstva pěny, která vám dovolí se vyspat bez tvrdého kontaktu se zemí. Nevýhodou samonafukovacích karimatek do stanu je ovšem vyšší pořizovací cena. Ta se mění v závislosti na skladnosti a hmotnosti. Někdy může být také označována jako nafukovací karimatka nebo samonafukovací matrace. Některé modely jsou koncipovány tak, abyste si mohli dopřít komfort jako doma. Můžete tedy i v naší nabídce objevit samonafukovací karimatky s výškou 7 cm.

Pěnová karimatka - Pěnové karimatky jsou jen několik milimetrů až centimetr silné podložky s vrstvou hliníku kvůli tepelné izolaci. Komfort je zde nejmenší ze všech zmíněných typů a ani ve skladnosti nevynikají. Jejich obrovským plusem je však minimální pořizovací cena, minimální hmotnost a naprostá imunita vůči protržení, které nemá na kvalitu spánku vůbec žádný vliv. K dostání jsou klasické rolovací nebo skládací karimatky.

.