ZBOŽÍ Z ESHOPU DORUČÍME K VÁM DOMŮ | Vyzvednutí rezervovaného zboží je možné ve výdejních místech ve vybraných prodejnách
Vyberte svou prodejnu

Zobrazovat nabídku a dostupnost produktů nejblíže mému domovu.

Zavřít Vybrat

Nafukovací a samonafukovací matrace a karimatky

33 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:


Zde naleznete nabídku nafukovacích matrací a samonafukovacích či pěnových karimatek. V případ, že chcete ještě více zvýšit pohodlí během spaní v přírodě, podívejte se na naší nabídku turistických hamak, polštářků, přikrývek. A Pokud hledáte ještě vyšší komfort máme pro vás turistická lehátka.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Matrace nebo karimatka

Výběr matrace nebo karimatky má zásadní vliv na kvalitu spánku v přírodě. V dnešní době je na trhu několik variant, které se liší pohodlím, skladností či odolností. Zde si můžete prohlédnout nabídku od značek QUECHUA, FORCLAZ a dalších značek, které v sobě snoubí kvalitu a příznivou cenu Obecně platí, že matrace jsou pohodlnější než karimatky. Díky silné vrstvě vzduchu také dobře izolují od země, což především během chladných měsíců jistě zvedne komfort spaní v přírodě. Jejich nevýhodou je však poměrně velká hmotnost a nároky na prostor. Dále je potřeba s sebou mít přibalenou i pumpu či kompresor, kterým matraci nafouknete.


Jaká matrace nebo karimatka je pro vás ta pravá?

Nafukovací matrace - Jak už bylo zmíněno výše, jedná se nejvyšší úroveň komfortu a tepelná izolace během chladnějších období potěší. Na druhu stranu je potřeba mít s sebou pumpu na nafouknutí matrace a také počítat s její neskladností a vyšší hmotností. Další nevýhodou je, že v momentě protržení či propíchnutí matrace zcela ztrácí svůj význam a vy spíte na zemi. Doporučujeme tedy mít s sebou sadu na opravu matrací. Kompletní nabídku nafukovacích matrací můžete vidět zde.


Samonafukovací karimatka - Jedná se kompromis mezi nafukovací matrací a pěnovou karimatkou. Vyznačují se vysokou skladností, nízkou hmotností. Díky malé vrstvě vzduchu jsou i poměrně pohodlné a izolační vlastnosti také nejsou k zahození. V případě propíchnutí samonafukovací karimatky sice přicházíte o značnou část pohodlí, ale stále je zde vrstva pěny, která vám dovolí se vyspat bez tvrdého kontaktu se zemí. Nevýhodou samonafukovaček je ovšem vyšší pořizovací cena. Ta se mění v závislosti na skladnosti a hmotnosti. Kompletní nabídku samonafukovacích karimatek můžete vidět zde.


Pěnová karimatka - Pěnové karimatky jsou jen několik milimetrů až centimetr silné podložky s vrstvou hliníku kvůli tepelné izolaci. Komfort je zde nejmenší ze všech zmíněných typů a ani ve skladnosti nevynikají. Jejich obrovským plusem je však minimální pořizovací cena, minimální hmotnost a naprostá imunita vůči protržení, které nemá na kvalitu spánku vůbec žádný vliv. Kompletní nabídku pěnových karimatek můžete vidět zde.

.