Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*

Drezurní tušírky a bičíky na parkury, šporny na koně

26 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Objevte v této kategorii jezdecké biče na koně pro zesílenou pobídku vašeho koně. V nabídce najdete také bezpečnostní jezdecké vesty a páteřáky nebo jezdecké helmy na koně.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Nakupte pomůcky na efektivnější komunikaci s vaším koněm online na našem e-shopu


Kůň je velice inteligentní zvíře, které rychle chápe, interpretuje naše emoce a cítí naši radost či úzkost. Mezi koněm a jezdcem je nezbytná silná důvěra a pouto, teprve poté jízda přinese jezdci i koni to pravé potěšení a je bezpečná. Správná komunikace s koněm vyžaduje zkušenost. Potřebujeme nejen hlasové signály, ale také oční kontakt/řeč těla a především doteky. Kůň je k pobídkám vnímavý, a to nejen při jízdě.
Pokud ale na jemné pobídky kůň nereaguje, je třeba dát mu pobídky důraznější. Jsou ale všechny pomůcky při jízdě nezbytné?

Parkurové biče

Biče na parkur jsou krátké a měří 50–75 cm. Sahá k rameni koně a používáme ho k rychlejší reakci koně. Na konci biče je tzv. plácačka, která při použití biče vydá specifický zvuk. Biče na parkur jsou vyrobeny z různých materiálů, které jsou odolné proti poškození či zlomení a také bezpečné pro koně.

Drezurní bičíky

Délka tušírek na drezuru je mezi 90 a 140 cm. Používáme je ze stejného důvodu jako biče parkurové. Častěji ho používají zkušení jezdci, ale je vhodné se ho naučit používat co nejdříve.

Ostruhy na koně

Šporny se používají k posílení pobídky a urychlení reakce koně. Známé jsou šporny hvězdicové s ostrými hranami. Dnes se používají mnohem jemnější šporny, které koni nezpůsobují bolest, ale pouze nepříjemné pocity. Jsou používány u zkušenějších jezdců. Nenechte si ujít ani kompletní vybavení pro jezdce značky Fouganza.