Běh orientační

 
 

MŮŽE SE HODIT

POUZDRO NA MAPU

Nakupte vybavení na orientační běh - online nebo na prodejně


ORIENTAČNÍ BĚH

Kolébkou orientačního sportu jsou skandinávské země, Švédsko především. Cílem je nalezení konkrétních bodů - kontrol ve stanoveném pořadí. Člověk se pohybuje během, chůzí, pomocí kola nebo běžeckých lyží. Pro orientaci používá buzolu a mapu. Je to sport, který může praktikovat každý, bez ohledu na jeho úroveň nebo věk.

JAKÉ VYBAVENÍ JE TŘEBA?

Pro vyzkoušení orientačního běhu stačí opravdu málo.

Buzolu - je to základní pomůcka, která je pro tento sport tak charakteristická. Díky buzole nebo kompasu budete schopni stanovit správný směr a dosáhnout tak cíle.

Mapu - je dalším neodmyslitelným prvkem orientačního běhu. Na mapě jsou vyznačeny kontroly, kterých je třeba dosáhnout v co nejkratším čase.

Obuv - většina závodů vás nebude směrovat pěknými vysšlapanými cestičkami. Budete se pohybovat v různých typech terénů. Jako vhodné řešení se jeví trailová obuv, která je pro tento účel vyvinuta. Trailové boty se vyznačují velkou odolností, vyšším vzorkem, pevnější špičkou.
Oblečení - by mělo být především odolné proti oděru a poškození. Díky takovému oblečení se budete cítit pohodlně a bězpečně.


BĚH - TRAIL - ATLETIKA - ORIENTAČNÍ BĚH