Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Koloběžky pro děti a dospělé, freestylové

18 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Koloběžka MID 7 Oxelo


KOLOBĚŽKY PRO DĚTI

Dětských koloběžek je k dostání celá řada. Koloběžka musí odpovídat věku, váze i tělesné stavbě dítěte, aby zaručovala hladkou jízdu. Při výběru se proto řiďte technickými parametry. Mezi ně patří ABEC. Jedná se o normu udávající kvalitu ložisek. Čím je číslo nižší, tím je koloběžka pomalejší. Pro začátečníky je lepší zvolit nižší hodnotu (ABEC 1), aby nenabírali příliš vysokou rychlost, a lépe se tak naučili držet rovnováhu. Dále mezi ně patří kolečka. Jejich tvrdost a průměr se liší podle toho, zda je dána přednost pohodlí, či odolnosti. Vliv na jízdu má i počet koleček a jejich rozmístění. K dostání jsou klasické modely s kolečky v řadě i modely s jiným uspořádáním (např. do trojúhelníku). Dále sem patří deska. Jde o plochu, na které se při jízdě stojí. Její šířka se liší model od modelu, aby se začátečníkům lépe držela rovnováha. Dívejte se také na hlavové složení. Jedná se o tu část, která umožňuje koloběžku ovládat. Řídítka by měla být výškově nastavitelná. Konečně věnujte pozornost brzdnému systému. Brzda se může nacházet nad zadním kolečkem, nebo ji lze aktivovat páčkou na řídítkách.

KOLOBĚŽKY PRO DOSPĚLÉ

Při výběru koloběžky je třeba se vyznat v jejích jednotlivých dílech, které se mohou model od modelu lišit. Například kolečka mohou mít různý průměr. Čím je průměr větší, tím koloběžka pojede rychleji. Velmi důležitá je i tvrdost gumy, z níž jsou kolečka vyrobena. Měkčí guma zaručí dobrou přilnavost a pohodlnou jízdu, ale oproti tvrdé gumě se rychleji opotřebí. Velikost koleček poznáte snadno, průměr se udává v milimetrech a tvrdost se označuje písmenem A. Deska je ta část koloběžky, na které stojíte. Její šířka se liší dle modelu a obvykle ji tvoří hliník, aby byla bytelná a dlouho vydržela. Norma ABEC udává hladkost chodu ložisek. S vyšším číslem roste i rychlost. Např. s ložisky ABEC 7 bude jízda pohodlnější, protože se nebudete muset odrážet tak často. Přední a zadní odpružení pomáhá účinně tlumit kodrcání na chodníku. Koloběžka však kvůli němu při odrazu hůře reaguje. Brzda může být umístěna vpředu, na řídítkách jako u kola, či vzadu nad kolečkem. Umístění nemá vliv na kvalitu brzdění. Při cestování hromadnou dopravou je důležitý také skládací systém, proto se zaměřte na to, jak snadno a rychle se koloběžka skládá.

OCHRANNÉ VYBAVENÍ

Jak všichni dobře víme, děti rády zkouší, kde jsou jejich hranice. Řítí se vysokou rychlostí a často padají. Je proto důležité dbát na jejich bezpečí tím, že jim pořídíte přilbu a chrániče na lokty, kolena i zápěstí. Budou se tak moct rozdovádět bez toho, aby se vystavovaly riziku.

ÚDRŽBA KOLOBĚŽEK

Pokud na koloběžce jezdíte každý den, měla by být perfektně seřízená, aby odpovídala vašim potřebám, a můžete si k ní dokonce pořídit různé příslušenství, aby byla ještě praktičtější. Proto značka Oxelo nabízí celou škálu příslušenství, které vám pomůže o koloběžku řádně pečovat. Jistě oceníte možnost věnovat své milované koloběžce trochu péče proto, aby se snadněji používala a každá jízda byla opravdovým potěšením. Máme pro vás také spoustu tipů, jak se o koloběžku starat, jak ji opravit a jak prodloužit její životnost.