Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Dětské lyže

13 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Dětské lyžařské vybavení: co dítě potřebuje, aby se naučilo lyžovat

Dítě může začít lyžovat ve 3 letech. Aby si dítě svou první jízdu na lyžích užilo, a těšilo se na každou další, je nutné pořídit mu vhodné vybavení. Zde naleznete veškeré vybavení pro děti do 14 let pro snadné a pohodlné učení na lyžích. V této rubrice naleznete různé modely a značky sjezdových lyží, lyžařských bot a holí. Ostatní nezbytné příslušenství, jako je přilba, úvazek na výuku dítěte a lyžařské brýle také nabízíme ve velikostech od 3 do 14 let.

Jak správně vybrat dětské lyžařské vybavení

Kompletní set pro mladého lyžaře obsahuje 3 základní prvky: lyžařské boty, sjezdové lyže a lyžařské hole. Lyže jsou základním vybavením, umožňují nám sjezd a jsou v přímém kontaktu se sněhem. Lyžařské boty by měly poskytnout dítěti pohodlný a stabilní postoj na lyžích. Lyžařské hole jsou vybavením usnadňujícím držení rovnováhy. Jsou užitečné zejména při učení jízdy oblouky a pomáhají při zrychlování. Přilba je bezpečnostním příslušenstvím proti zranění hlavy. Je povinná pro děti od 3 do 11 let z důvodu snížení rizika úrazu a poranění hlavy po pádu nebo kolizi s jiným lyžařem.Důležité jsou také lyžařské brýle, které chrání obličej dítěte před nepříznivým počasím a UV zářením. Dětský lyžařský úvazek umožňuje dítěti sjíždět kopec pomalu a beze strachu.

Pohodlí a bezpečnost především

Pohodlí a bezpečnost jsou pro mladé lyžaře nejdůležitější. Ať vybíráte lyže, lyžařské boty nebo jiné příslušenství, na tyto dvě vlastnosti byste neměli nikdy zapomínat. Např. při výběru lyží doporučujeme zvolit kratší lyže vybavené bezpečnostním vázáním. U lyžařských bot je důležité: pohodlí, nízká hmotnost a snadný systém zapínání. Pečlivě proto vyberte správnou velikost a porovnejte vlastnosti jako je tuhost či systém stažení, abyste dítěti výuku lyžování maximálně usnadnili. Na princip pohodlí a bezpečnosti myslete i při výběru ostatního lyžařského vybavení pro děti. Chcete-li se dozvědět více nebo potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat. Naši odborníci vám rádi zodpoví veškeré dotazy.