Dětské oddělení otevřeno ve všech prodejnách | Ostatní produkty lze objednat online

Skateboardy - komplety

13 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Kompletní skateboard je obvykle váš první skateboard: je tedy třeba vzít v úvahu mnoho věcí jako je váš věk, váhu, úroveň a četnost používání. Zde najdete kompletní nabídku skateboardů, které jsou přizpůsobené k objevování tohoto sportu pro děti od 3 let, skateboardy, které jsou přizpůsobené pro 8leté děti, které chce začít objevovat skate parky. Také najdete v naší nabídce techničtější skateboardy umožňující teenagerům/dospělým zdokonalit se ve svých dovednostech, zabavit se ve skate parku nebo při společných setkáních. Všechny tyto skateboardy jsou dodávány kompletně smontované. Stačí se do toho pustit! Objevte také boty na skateboard.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

JAK VYBRAT TEN SPRÁVNÝ SKATEBOARD?

Při výběru skateboardu je klíčovým kritériem velikost desky. Závisí na několika faktorech a k tomu existují prkna různého tvaru, například longboardy a cruisery. Pokud chcete provádět triky v městské džungli, potřebujete skateboard dlouhý 7,25" až 7,625". Pokud chcete naopak jezdit ve skateparku, zvolte model v rozmezí 7,625" až 8,25".
Berte ale v potaz také svou váhu. Čím víc vážíte, tím širší desku a kvalitnější obuv na skateboard potřebujete.
Dětem pořiďte nejlépe skateboard s širokou deskou určený pro začátečníky. Pro dospělé začátečníky bude však snazší si osvojit většinu základních triků s užším a lehčím skatem, který se snadněji ovládá. Velmi důležitý je rovněž tvar skateboardu. Jedná se o křivku, kterou deska opisuje mezi oběma svými konci, tedy špičkou nazývanou nose a patkou nazývanou tail.
Doporučujeme vyzkoušet si modely několika tvarů, než se rozhodnete, který vám sedí nejvíc. Každému člověku totiž může co do pohodlí vyhovovat jiný tvar. Desku by mělo tvořit nejlépe dřevo kanadského javoru či jeho kombinace s jinými druhy dřev. Konečně je třeba brát v potaz také grip, tj. povrch v přímém kontaktu s obuví. Musí být dostatečně protiskluzový.

TRUCKY, KOLEČKA A LOŽISKA

Skateboardové trucky spojují kolečka s deskou. Můžete je utáhnout podle toho, jak chcete skateboard používat. Začátečníkům a středně pokročilým doporučujeme vysoké trucky. Velmi dobře se hodí na většinu druhů jízdy. Nízké trucky jsou určeny spíše pro nadšence, kteří se chtějí naučit složitější triky, např. na římsách. Ložiska jsou rozrůzněna normou ABEC. Vyšší číslo znamená výkonnější skateboard. Ložiska s vyšším číslem jsou určená pro zkušené skateboardisty. U dětí volte ložiska ABEC 1 nebo 3. Pro dospělé začátečníky jsou ideální nejčastěji používaná ložiska ABEC 5. Pokud jste středně pokročilí a chcete jezdit rychleji a hladčeji, doporučujeme ložiska ABEC 7 či 9. Pokud jste ovšem fanoušci skateparků a vaše prkno je často vystaveno nárazům, dejte přednost ložiskům ABEC 3 či 5. Kolečka volte dle velikosti a tvrdosti. Tvrdší kolečka pojedou rychleji, ale také budou náchylnější k otřesům. Nejsou proto vhodná pro začátečníky ani středně pokročilé. Ti by měli volit měkčí kolečka, která lépe přilnou k povrchu a zaručí pohodlnější jízdu.
Když už teď máte lepší představu o tom, co hledáte, je načase se podívat na naše návody, které vám pomůžou zvládnout ty nejlepší skateboardové triky.