DORUČENÍ NA PRODEJNU ZDARMA | DOPRAVA NAD 2000 Kč ZDARMA (NEPLATÍ PRO NADROZMĚRNÉ ZÁSILKY)
Pro vyhledávání, prosím vyplňte toto pole.
Pro vyhledávání, prosím vyplňte toto pole.
6
výrobek výrobků v kategorii

Pro děti

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

JAK VYBRAT DĚTSKÉ BRUSLE

tV tomto průvodci se seznámíte s různými typy bruslí, s jejich technickými parametry a se základními kritérii, která je třeba zohlednit při výběru bruslí pro vaše děti.

DRUHY DĚTSKÝCH BRUSLÍ

Existují dva hlavní druhy dětských bruslí – in-line brusle a quad (dvouřadé) brusle, u obou najdeme 4 kolečka.
Dětské in-line brusle umožňují rychlou a hladkou jízdu, pomáhají dětem lépe držet rovnováhu, protože kolečka vpředu i vzadu vyčnívají. Jsou ovšem méně stabilní než dvouřadé brusle, které zaručují lepší rovnováhu v pravolevé ose a skvělou stabilitu při zastavení. Na druhou stranu neumožňují dosáhnout takové rychlosti a jejich široká kolečka se občas mohou zaseknout ve výmolu.
Quad brusle jsou proto vhodnější pro malé děti a začátečníky, později je můžete vyměnit za in-line brusle.

TECHNICKÉ PARAMETRY DĚTSKÝCH BRUSLÍ

Jako jakékoli jiné bruslařské vybavení mají dětské brusle určité parametry, kterým je třeba před koupí porozumět. U koleček se liší ložiska, průměr a tvrdost.
Při výběru ložisek pro dětské brusle, resp. jejich rotační rychlosti, se dívejte na americkou normu ABEC (Annular Bearing Engineer Council). Čím je vyšší, tím jsou ložiska kvalitnější.
Začátečníkům postačí nižší hodnota ABEC, zatímco zkušení bruslaři potřebují vyšší číslo.
Důležitý je také průměr koleček. Roste spolu s pokročilostí dítěte. Co se tvrdosti týče, označuje se písmenem A a číslem od 74 do 100. Kolečko s tvrdostí 74A má méně kvalitní ložiska, je velmi pružné, přilnavé, lépe tlumí, ale rychle se ojezdí. Čím víc se přibližujeme tvrdosti 100A, tím mají kolečka kvalitnější ložiska, delší životnost, nižší přilnavost a také hůře tlumí otřesy. Rám je ta část brusle, která přenáší tlak nohy na zem. Může ho tvořit kompozitní materiál nebo hliník.
V prvním případě rám nabízí hladší a pohodlnější jízdu, ale hůře reaguje. V druhém případě brusle lépe reagují a vyžadují dokonalejší zvládnutí techniky.

VÝBĚR FITNESS BRUSLÍ DLE POKROČILOSTI DÍTĚTE

Pětiletým dětem, které s bruslením teprve začínají, pořiďte brusle s tuhou botou, jež řádně zpevňuje nohu a chrání před nárazy. Pro začátek jsou ideální quad brusle, na nichž se dítě snáze naučí. Můžete zvolit také model s jedním kolečkem vpředu a se dvěma vzadu, u kterého lze kolečka namontovat i do jedné řady.
Pro malé bruslaře, kteří už zvládají techniku, zatáčení i brzdění a začínají si jízdu užívat naplno, doporučujeme dětské brusle s kompozitním rámem a s ložisky ABEC, které jim pomohou se zlepšit.
Pokud vaše dítě patří mezi zkušené bruslaře, můžete se začít poohlížet po bruslích s mnohem většími kolečky. Zvolte hliníkový rám a ložiska ABEC 3, ba i 5. Vašemu malému jezdci zaručí větší citlivost a přesnější jízdu.

DALŠÍ KRITÉRIA PŘI VÝBĚRU DĚTSKÝCH BRUSLÍ

Dalším důležitým kritériem je velikost. Brusle musí dítěti padnout, měla by tudíž odpovídat velikosti jeho obuvi, aby v ní noha řádně držela. Ujistěte se také, že je utahovací systém účinný a že brusle dobře zpevňuje kotník. Nezapomeňte, že existují také modely, které rostou spolu s dítětem, jelikož je lze nastavit na tři různé velikosti.
Nebudete tak muset brusle kupovat každý rok.
Pamatujte také na ochranné vybavení (nabízíme dívčí i chlapecké modely) – přilbu, chrániče kolen, loktů a případně i zápěstí. Jedině s nimi bude jízda bezpečná.