Koloběžky pro dospělé, doplňky a příslušenství

8 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

  • Váš výběr: (0) Smazat vše
  • Vzdálenost

    Na delší cesty se hodí lépe vybavené koloběžky, např. s většími kolečky.

  • Umístění brzd

    Nášlapná brzda se vyskytuje u všech druh koloběžek Oxelo. Druhá brzda na řídítkách (jako u kol) jen u vybraných pro komfortnější regulaci brždění.

  • Cena

KOLOBĚŽKY PRO DOSPĚLÉ

Při výběru koloběžky je třeba se vyznat v jejích jednotlivých dílech, které se mohou model od modelu lišit. Například kolečka mohou mít různý průměr. Čím je průměr větší, tím koloběžka pojede rychleji. Velmi důležitá je i tvrdost gumy, z níž jsou kolečka vyrobena. Měkčí guma zaručí dobrou přilnavost a pohodlnou jízdu, ale oproti tvrdé gumě se rychleji opotřebí. Velikost koleček poznáte snadno, průměr se udává v milimetrech a tvrdost se označuje písmenem A. Deska je ta část koloběžky, na které stojíte. Její šířka se liší dle modelu a obvykle ji tvoří hliník, aby byla bytelná a dlouho vydržela. Norma ABEC udává hladkost chodu ložisek. S vyšším číslem roste i rychlost. Např. s ložisky ABEC 7 bude jízda pohodlnější, protože se nebudete muset odrážet tak často. Přední a zadní odpružení pomáhá účinně tlumit kodrcání na chodníku. Koloběžka však kvůli němu při odrazu hůře reaguje. Brzda může být umístěna vpředu, na řídítkách jako u kola, či vzadu nad kolečkem. Umístění nemá vliv na kvalitu brzdění. Při cestování hromadnou dopravou je důležitý také skládací systém, proto se zaměřte na to, jak snadno a rychle se koloběžka skládá.

ÚDRŽBA KOLOBĚŽEK

Pokud na koloběžce jezdíte každý den, měla by být perfektně seřízená, aby odpovídala vašim potřebám, a můžete si k ní dokonce pořídit různé příslušenství, aby byla ještě praktičtější. Proto značka Oxelo nabízí celou škálu příslušenství, které vám pomůže o koloběžku řádně pečovat. Jistě oceníte možnost věnovat své milované koloběžce trochu péče proto, aby se snadněji používala a každá jízda byla opravdovým potěšením. Máme pro vás také spoustu tipů, jak se o koloběžku starat, jak ji opravit a jak prodloužit její životnost.