Na prodejnách je nyní možné pouze vyzvednutí internetových objednávek
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Spacáky na turistiku a kempování

31 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Kvalitní spací pytel je základ každého nocování v přírodě. Vyberte si podle teploty, tvaru nebo materiálu. Doporučujeme prohlédnout si také naší nabídku nafukovacích matrací nebo samonafukovacích karimatek.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Spacák přesně pro vás

Jistě nění dobré podcenit výběr spacího pytle. Na trhu je k dostání mnoho typů, tvarů a materiálů a každá z nich s sebou nese své výhody a nevýhody. Jak se zorientovat v nabídce a zvolit správné vlastnosti spacího pytle právě pro vás, vám poradí náš expert Lukáš ve článku Jak vybrat spacák.

Ať už vybíráte dětský spací pytel nebo spacák pro dospělého turistu, je potřeba sledovat základní parametry, tedy materiál, tvar a teplotu.

Materiál - Nejčastějším materiálem je umělé vlákno (syntetika). Syntetické spacáky jsou skladné a lehké. Jedná se také o nejlevnější materiál. Některým turistům však vadí umělý materiál na dotek. Tento fakt vyřeší vložka do spacáku, která vám dopřeje komfort a zároveň má i hygienický význam. Péřový spacák je oblíbený pro svoji hřejivost a ještě větší skladnost, než spacák z umělého vlákna. Jedná se o ultraléhké spacáky, které lze použít jako zimní spacák. Třetím metriálem pro výrobu spacích pytlů je bavlna. Bavlněný spacák vás nejen příjemně zahřeje, ale jeho nejúžasnější vlastnstí je pohodlí, které připomíná spaní doma v posteli.

Tvar - Nejčastějšími tvary spacáku jsou dekové a mumie. Dekový spacák se dá po celém svém obvodu rozepnout a vytvořit tak přikrývku nebo deku. Tyto spací pytle jsou však objemné a také těžší než spací pytle typu mumie, které zase vynikají svou skladností, lepší izolací, nízkou hmotností, ovšem pohodlí je poněkud horší. Spacáky od značky FORCLAZ typu mumie se také dají sepnout k sobě a vytvořit tak spacák pro dva

Velikost - Na všech spacích pytlích naleznete informace o výšce osoby, která by měla spacák používat. Nedoporučujeme však dospělý spacák pro děti. Dětský spacák je vytvořen tak, aby v něm dítě mělo pohodlí a zároveň nemuselo ,,vytápět" spoustu nepotřebného prostoru.

Co ještě ke spacáku?

Pokud cestujete se spacákem daleko a máte ho připevněný vně turistického batohu, doporučujeme pořídit obal na spacák, který vám zajistí odolnost vůči prodření a nepromokavost.