Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Kaprové pruty a sady s navijákem

15 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Pruty na kapry značky Caperlan nabízí kaprařům ideální vlastnosti pro odhozy a díky své konstrukci i skvělou akci prutu. Kaprařské pruty v prodeji samostatně nebo v sadě s navijákem.

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Kaprařské pruty

Prut je základním vybavením kapraře. Zprostředkovává kontakt mezi rybářem a rybou během rybolovu: nejdůležitější je tudíž jeho schopnost tlumit záškuby ryby, poskytovat pohodlí i citlivost záběru. Navíc musí být kaprařský prut schopný nahazovat olůvka a montáže na dlouhé vzdálenosti. V některých jezerech, rybnících i řekách je vhodné lovit na dlouhou či velmi dlouhou vzdálenost (více než 150 m). Obecně rozlišujeme 4 délky prutů: 13 stop, 12 stop, 10 stop a 9 stop (390 cm, 360 cm, 300 cm a 270 cm). 12 a 13stopé pruty jsou vhodné na rybolov na dlouhé vzdálenosti. Pruty o délce 9 a 10 stop jsou na druhou stranu vhodné na stalking, rybolov u břehu či z lodi. Jsou skladné, snadno ovladatelné a pohodlně se používají. Rozlišujeme tři typy akce prutu: parabolickou, semiparapolickou a špičkovou. Semiparabolická akce je nejvíce univerzální akcí, která poskytuje kompromis mezi vzdáleností odhozu a pohodlím při souboji s rybou.

Kaprař si může pořídit prut a naviják odděleně, či si koupit praktickou sadu, která již naviják a prut obsahuje. Toto řešení za příznivou cenu je zejména vhodné pro začátečníky s kaprařinou.