Vyberte svou prodejnu

Zobrazovat nabídku a dostupnost produktů nejblíže mému domovu.

Zavřít Vybrat

Canyoning

Maskoon by Decathlon přináší produktovou řady speciálně navrženou pro potřeby canyoningu.

5/4mm neoprenový oblek. Materiál odolný vůči roztržení je vhodný na pravidelné nošení. Tepelný komfort, flexibilita a kombinovatelnost.

Zobrazit produkt

Maskoon Canyonig by Decathlon

Canyoning

Je velmi technický sport, vyžadující dobrý fyzický základ kvůli vyvíjenemu intenzivnímu úsilí. Typ vybavení, které potřebujete, závisí na typu terénu, povětrnostních podmínkách a také se bude lišit v závislosti na průtoku vody a teplotě. Vaše vybavení se musí sestávat z oblečení, které nosíte, bezpečnostního vybavení, lan a jistítek...


Oblečení a boty na canyoning

Kaňony jsou obecně mokrá a kluzká místa, kde můžete snadno ztratit půdu pod nohama, zvláště pokud provádíte technickou prohlídku. Existují specifické boty s lepícími podrážkami a pryžovými elastiky. Často jsou vybaveny síťovými vložkami pro lepší prodyšnost. Tyto boty vám nebudou klouzat na mokrých místech. Různé styly vodotěsných membrán podporují lepší odvod vlhkosti a umožňují rychlé vyschnutí nohou. Je vhodné je kombinovat s dobrým párem neoprenových ponožek. Pokud jde o oblečení, musí také respektovat různá kritéria. Dresy, bundy a kalhoty musí nabízet dobrou prodyšnost. Nezbytným dopňkem je batoh na přenášení materiálu a oblečení.


Jištění

Ačkoli v podstatě každý horolezecký sedák je vhodný pro canyoning, nejlepší je najít produkt bez polstrování, aby nedocházelo k nadměrnému absorbování vody. Měli byste mít alespoň jednu pohotovostní smyčku na techničtějších expedicích pro přenos materiálu. Některé specifické postroje obsahují vinylovou část, která chrání zadní konec - což může být hezké, ale ne zásadní. Co se týče výběru lana, je důležité poznamenat, že je dobré vybírat lana určená pro tento typ činnosti. Jsou to obvykle polyesterové a statické konstrukce o průměru 9 až 10 mm. Polyesterové lana absorbují méně vody než dynamické nylonové lana určené pro lezení. Nesmíme zapoměnout na vhodná jistítka a slaňovací kyblíky.