Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*

Canyoning

Maskoon by Decathlon přináší produktovou řady speciálně navrženou pro potřeby canyoningu.

5/4mm neoprenový oblek. Materiál odolný vůči roztržení je vhodný na pravidelné nošení. Tepelný komfort, flexibilita a kombinovatelnost.

Zobrazit produkt

Pohodlné a odolné ponožky určené na canyoning. Ponožky ze 3mm vrstvy neoprenu chrání před chladem, zároveň však poskytují pohodlí. Lepené a šité spoje GBS jsou nepromokavé. Neopren je odolný vůči oděru.

ZOBRAZIT PONOŽKY

Maskoon Canyonig by Decathlon

Canyoning

Je velmi technický sport, vyžadující dobrý fyzický základ kvůli vyvíjenemu intenzivnímu úsilí. Typ vybavení, které potřebujete, závisí na typu terénu, povětrnostních podmínkách a také se bude lišit v závislosti na průtoku vody a teplotě. Vaše vybavení se musí sestávat z oblečení, které nosíte, bezpečnostního vybavení, lan a jistítek...


Oblečení a boty na canyoning

Kaňony jsou obecně mokrá a kluzká místa, kde můžete snadno ztratit půdu pod nohama, zvláště pokud provádíte technickou prohlídku. Existují specifické boty s lepícími podrážkami a pryžovými elastiky. Často jsou vybaveny síťovými vložkami pro lepší prodyšnost. Tyto boty vám nebudou klouzat na mokrých místech. Různé styly vodotěsných membrán podporují lepší odvod vlhkosti a umožňují rychlé vyschnutí nohou. Je vhodné je kombinovat s dobrým párem neoprenových ponožek. Pokud jde o oblečení, musí také respektovat různá kritéria. Dresy, bundy a kalhoty musí nabízet dobrou prodyšnost. Nezbytným dopňkem je batoh na přenášení materiálu a oblečení.


Jištění

Ačkoli v podstatě každý horolezecký sedák je vhodný pro canyoning, nejlepší je najít produkt bez polstrování, aby nedocházelo k nadměrnému absorbování vody. Měli byste mít alespoň jednu pohotovostní smyčku na techničtějších expedicích pro přenos materiálu. Některé specifické postroje obsahují vinylovou část, která chrání zadní konec - což může být hezké, ale ne zásadní. Co se týče výběru lana, je důležité poznamenat, že je dobré vybírat lana určená pro tento typ činnosti. Jsou to obvykle polyesterové a statické konstrukce o průměru 9 až 10 mm. Polyesterové lana absorbují méně vody než dynamické nylonové lana určené pro lezení. Nesmíme zapoměnout na vhodná jistítka a slaňovací kyblíky.