Prodejny fungují pouze jako výdejní místa internetových objednávek.

Pádla na kajak a nafukovacím lodím

4 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Vyberte si dobře padnoucí a výkonné pádlo na kajak. Vaše vyjížďka bude hned příjemnější. Prohlédněte si také naší nabídku nafukovacích kajaků.


  • Váš výběr: (0) Smazat vše
  • Cena

  • Značka

Pádla na kajak: pevná, skládací nebo nastavitelná?

Pádlo je při plavbě na kajaku naprosto nepostradatelným doplňkem pro pohyb kupředu. Existují různé typy pádel, každý z nich má jiné výhody a hodí se pro jiné použití. V prodejnách Decathlon nabízíme: nastavitelné pádlo: Kajakové teleskopické pádlo, které můžete přizpůsobit velikosti uživatele. To může být praktické, například když na rodinné výpravě chcete v příhodné chvíli své pádlo půjčit dětem; skládací pádlo: Pádla skládací ze dvou dílů poskytují vynikající kompromis mezi odolností a skladností. Pádlo, které lze rozložit na 4 díly, je maximálně skladné a snadno lze uložit například do batohu k nafukovacímu kajaku; pevné pádlo: Odolná pádla z jednoho dílu. Vzhledem ke své pevnosti se hodí ke sportovním kajakům x100 a x500.

Výška uživatele: základní kritérium pro výběr kajakového pádla

Ať se chcete vydat na plavbu na pevném nebo nafukovacím kajaku, pádlo na kajak si musíte vybírat vždy podle své výšky. Pro určení správné velikosti pádla existuje jednoduchá pomůcka: stačí natáhnout paži nad hlavu a pádlo by mělo dosahovat do úrovně zdviženého zápěstí. Důležité upozornění: při výběru pádla k nafukovacímu kajaku připočítejte k této délce ještě 10 cm!

Jaký je rozdíl mezi pádly na příležitostné a pravidelné použití?

Vybrali jste pádlo na kajak podle své výšky a pokročilosti, ale stále váháte, protože chcete vzít v úvahu i podobu svých aktivit na kajaku. A máte pravdu! Stejně jako ostatní příslušenství ke kajakům, i pádlo je třeba vybírat podle kontextu jeho budoucího použití. V tomto okamžiku se musíte zaměřit na materiál, z něhož jsou pádla vyrobena: Hliníkové pádlo je určeno pro příležitostné kajakáře. Díky hliníkou je pádlo cenově dostupné a odolá nárazům. Karbonové pádlo je určeno pro pravidelného kajakáře, který hledá nízkou hmotnost pádla a odolnost. Ať zvolíte pádlo jakékoli, nezapomeňte si k němu pořídit také leash pro jeho uchycení ke kajaku anebo leash pro uchycení pádla ke kajaku i k pádlující osobě, abyste jej měli stále na dosah ruky!