Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*

Kombinézy - venkovní plavání, triatlon

9 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Kombinézy na triatlon do otevřených vod jsou vyrobené z různých tlouštěk neoprenů tak, aby vám ve chladných vodách nebyla zima a neomezovali vás v pohybu. V naší nabídce najdete také plavecké bójky.Neopren - nutná výbava pro triatlonisty

Kolo, běžecké boty a neopren - to nesmí chybět ve vybavení žádného triatlonisty. Triatlon je extrémně náročný sport v kombinaci 3 sportů - běhu, jízdy na kole a plavání. Díky intenzivní a dlouhodobé fyzické námaze, které jsou závodníci vystaveni je příprava na závody z hlediska oblečení důležitější než u jiných sportů.

Jak neopren vybrat?

Triatlonový neopren má výrazný střih a materiál. Na výběr máme z několika typů, takže než si rozhodnete jej koupit, měli byste si odpovědět na otázku, co od něj očekáváte a co je pro vás nejdůležitější. Neopren může mít dlouhé rukávy a nohavice nebo naopak mít krátké rukávy i nohavice. Měli byste objektivně zhodnotit své plavecké dovednosti a reakci vašeho těla na teplo/zimu a na základě toho se rozhodnout.
Triatlonisté mají každý jiný styl plavání, proto by si každý z nich měl zvolit jiný typ neoprenu. je důležitá jeho tloušťka, která ovlivní vaší rychlost a pohodlí. Plavci, kterým se potápí boky a nohy by si měli vybrat neopren se zvýšeným vztlakem v těchto částech těla, což jim umožní získat při závodech čas navíc. Je dobré, pokud máte silné nohy vybrat si neopren s nižším vztlakem. V opačném případě můžete jednoduššeji plavat a být ve svých pohybech mrštnější. Pro plavce experty doporučujeme neopreny o tloušťce 4-5 mm. Při přirozeném vztlaku neoprenu zvolte nejtenčí tloušťku - 3 mm.