Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*

Longboardy, cruisery, obuv, helmy a příslušenství

33 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Chcete se snadno a rychle dostat po městě, projet se po pobřeží nebo sjet plnou rychlostí ze svého olíbeného svahu? Objevte kompletní nabídku longboardů! Z naší nabídky objevte také vybavení na skateboard.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

JAK VYBRAT LONGBOARD NEBO CRUISER

Nejste si jistí, zda potřebujete longboard, nebo cruiser? Jen klid, Oxelo má pro vás řadu rad, které vám pomohou vybrat ten správný model, abyste si mohli při projížďkách po městě užít nekonečně mnoho zábavy.

LONGBOARD A CRUISER: V ČEM SE LIŠÍ?

Longboard, čili dlouhé prkno, je speciální typ skateboardu, který je mnohem delší než klasické modely. Výsledkem je zcela odlišný zážitek z jízdy. Na longboardu můžete například dosáhnout velmi vysokých rychlostí. Díky schopnosti longboardu vyjíždět oblouky se pocit při jízdě často přirovnává k surfování nebo jízdě na snowboardu. I triky prováděné na longboardu se liší. Tento typ skatu totiž není vhodný na skoky, jde hlavně o parádní smyky a brzdění. Při jízdě se nosí klasické chrániče a přilby.
Co se cruiserů týče, jedná se o menší a užší verzi skateboardu. Tento typ prkna se snadno ovládá a spíš než na složité triky a skoky se hodí na přesun z místa A do místa B. Cruisery obvykle nebývají delší než 75 cm. Mají měkká kolečka, která vám ve městě usnadní jízdu po nerovných chodnících. Velmi snadno se používají a umožní vám jet dostatečně rychle.

KOLEČKA A TRUCKY PRO VÁŠ LONGBOARD NEBO CRUISER

Tvrdost koleček se měří na stupnici od 65A do 100A. Kolečka tedy mohou být měkká, nebo tvrdá. Začátečníci by měli volit měkčí kolečka – s nižším číslem před A –, ta totiž zaručí pohodlnější jízdu a lepší přilnavost.
Pokud chcete, aby byl váš skateboard výkonnější a rychlejší, dejte přednost tvrdým kolečkům, se kterými se vám skvěle pojede a dosáhnete vyšších rychlostí. Na cruising (projížďky) a downhill (sjezd) jsou nejlepší kolečka s tvrdostí 75A až 85A.
Na sliding (jízdu smykem) volte kolečka v rozmezí od 85A do 97A. Na rychlost a pohodlí má vliv také velikost koleček. Čím jsou větší, tím bude prkno stabilnější. Velká kolečka jsou proto vhodná pro začátečníky. Naopak zkušenější skateboardisté by měli volit menší kolečka zaručující rychlejší jízdu a snazší ovládání prkna.
Trucky jsou skateboardové příslušenství spojující kolečka s deskou. Montáž a utažení trucků se odvíjí od toho, k čemu chcete longboard či cruiser používat. Trucky se obvykle šroubují pod desku, ale mohou také procházet skrz, pokud se na koncích desky nachází příslušné otvory. To usnadňuje některé pohyby, jako je např. zatáčení.
Pro nováčky jsou vhodné vysoké trucky, zatímco pro zkušené jezdce jsou výhodnější trucky nízké. Longboard versus cruiser – vyberte si, na kterou stranu se přidáte!
Pokud jízdu berete trochu vážněji, máme pro vás také spoustu tipů, které vám pomůžou zvládnout ty nejlepší skateboardové triky.