Všechny prodejny jsou opět otevřeny! Těšíme se na vaši návštěvu.

Kolečkové, inline bruslení

Vítejte ve světě Oxelo! Decathlon přináší kolečkové brusle pro děti i dospělé, quad brusle, freestylové a inline hokejové brusle.

Kolečkové brusle FIT500 - Oxelo

DRUHY DĚTSKÝCH BRUSLÍ

Existují dva hlavní druhy dětských bruslí – in-line brusle a quad (dvouřadé) brusle, u obou najdeme 4 kolečka. Dětské in-line brusle umožňují rychlou a hladkou jízdu, pomáhají dětem lépe držet rovnováhu, protože kolečka vpředu i vzadu vyčnívají. Jsou ovšem méně stabilní než dvouřadé brusle, které zaručují lepší rovnováhu v pravolevé ose a skvělou stabilitu při zastavení. Na druhou stranu neumožňují dosáhnout takové rychlosti a jejich široká kolečka se občas mohou zaseknout ve výmolu. Quad brusle jsou proto vhodnější pro malé děti a začátečníky, později je můžete vyměnit za in-line brusle.


TECHNICKÉ PARAMETRY BRUSLÍ

Jako jakékoli jiné bruslařské vybavení mají také brusle určité parametry, kterým je třeba před koupí porozumět. U koleček se liší ložiska, průměr a tvrdost. Při výběru ložisek pro brusle, resp. jejich rotační rychlosti, se dívejte na americkou normu ABEC (Annular Bearing Engineer Council). Čím je vyšší, tím jsou ložiska kvalitnější. Začátečníkům postačí nižší hodnota ABEC, zatímco zkušení bruslaři potřebují vyšší číslo. Důležitý je také průměr koleček. Roste spolu s pokročilostí uživatele. Co se tvrdosti týče, označuje se písmenem A a číslem od 74 do 100. Kolečko s tvrdostí 74A má méně kvalitní ložiska, je velmi pružné, přilnavé, lépe tlumí, ale rychle se ojezdí. Čím víc se přibližujeme tvrdosti 100A, tím mají kolečka kvalitnější ložiska, delší životnost, nižší přilnavost a také hůře tlumí otřesy, jsou však rychlejší. Rám je ta část brusle, která přenáší tlak nohy na zem. Může ho tvořit kompozitní materiál nebo hliník. V prvním případě rám nabízí hladší a pohodlnější jízdu, ale hůře reaguje. V druhém případě brusle lépe reagují a vyžadují dokonalejší zvládnutí techniky.


OCHRANNÉ VYBAVENÍ

Jak všichni dobře víme, děti rády zkouší, kde jsou jejich hranice. Řítí se vysokou rychlostí a často padají. Je proto důležité dbát na jejich bezpečí tím, že jim pořídíte přilbu a chrániče na lokty, kolena i zápěstí. Budou se tak moct rozdovádět bez toho, aby se vystavovaly riziku.