Dne 28. 9. jsou všechny naše prodejny zavřené

Skateboarding, longboarding, waveboarding

Vítejte ve světě skateboardů a longboardů v Decathlonu. Ať jste dítě, které si přeje objevit kouzlo jízdy a její základní pravila, longboardista nebo pravidelný uživatel cruiserů, najdete zde vše, co potřebujete: komplety, náhradní díly nebo chrániče pro vaši bezpečnost.

Longboardy Oxelo - California

JÍZDA NA SKATEBOARDU JE ZÁBAVA

Skateboarding je sport jako žádný jiný. Můžete jen tak brázdit ulicemi či se naučit celou řadu triků, od těch nejjednodušších až po ty nejpůsobivější – ollie, kickflip, slidy… Nezáleží na tom, jak pokročilí jste, na skateboardu si vždycky užijete spoustu zábavy. Skateboardingu se zkrátka může věnovat každý. Díky naším skateboardům pro začátečníky, chráničům a přilbám si ho mohou vyzkoušet i děti. Veškeré vybavení je navrženo tak, aby zaručilo co nejbezpečnější jízdu, ať už je řeč o ložiskách, která vám zabrání jet příliš rychle, o odolných kolečkách, či pěkně širokém prkně. Dospělým a všem, kteří mají základy v malíčku, nabízíme propracovanější prkna, jež otevírají svět nových příležitostí. Pokročilí a zkušení jezdci si již vybírají podle konkrétních vlastností, které by měl jejich skateboard mít. Při rozhodování, který model zakoupit a které vlastnosti jsou pro vás klíčové, je jedním z hlavních kritérií to, jak skateboard používáte. Jakmile dosáhnete určité úrovně, budete např. zvládat složité skoky a triky na obrubnících, schodech, římsách nebo zábradlí. Při výběru prkna proto musíte vědět, co všechno už dovedete a co chcete s vybavením dělat.


NAJDĚTE SI SVŮJ IDEÁLNÍ SKATEBOARD, LONGBOARD NEBO CRUISER

Všechno pěkně popořadě. Než si svůj skateboard vyberete, musíte si rozmyslet, co od něj očekáváte. Ne každý se věnuje stejnému typu jízdy, takže zatímco některým lidem bude vyhovovat cruiser, pro jiné bude nejlepší longboard. Pokud chcete kličkovat napříč městem, potřebujete praktický a pohodlný skateboard umožňující rychlý přesun, ideálně cruiser. Deska cruiseru bývá vyrobena z velmi pružného plastu či dřeva. Délka se pohybuje mezi 55 a 75 cm. Mnoho cruiserů nemá na desce grip, často ani nejsou výrazně prohnuté. To znamená, že nejsou vhodné na skoky a triky. Jak název napovídá, longboardy mají mnohem delší desku. Velikost se pohybuje mezi 80 a 106 cm. Nejkratší modely jsou určené na jízdu po městě, zatímco s delšími modely lze jezdit i slalomy. Materiály se rovněž používají různé. Seženete dřevěné longboardy, ale i modely z karbonu či skelného vlákna apod. Materiál má vliv na pružnost desky a také na pohodlí, protože dokáže tlumit otřesy.


OCHRANNÉ VYBAVENÍ

Jak všichni dobře víme, děti rády zkouší, kde jsou jejich hranice. Řítí se vysokou rychlostí a často padají. Je proto důležité dbát na jejich bezpečí tím, že jim pořídíte přilbu a chrániče na lokty, kolena i zápěstí. Budou se tak moct rozdovádět bez toho, aby se vystavovaly riziku.