Pro vyhledávání, prosím vyplňte toto pole.
Pro vyhledávání, prosím vyplňte toto pole.

Koloběžky

Koloběžky jsou dobrým dopravním prostředkem nejen ve městě. V naší kolekci máme koloběžky pro dospělé a děti, nesmí chybět odrážedla pro nejmenší. Na své si příjdou také milovníci freestylových koloběžek.

 
 

KOLOBĚŽKA
pro nejmenší

INOVACE DECATHLON - PODVOZEK B1

Vaše nejoblíbenější koloběžka pro nejmenší je plná inovací! Koloběžka se náklání společně s dítětem a usnadňuje tak jízdu. Pro zajištění větší stability jsou přední kolečka většího průměru než zadní. Podvozek je velmi nízko od země a dítě se tak jednodušeji odráží. Osobitost dodáte díky možnosti výměny krytu různých barev.


NAŠE INOVACE - KOLOBĚŽKA TOWN 9

Díky systému EASYFOLD bude Vaše koloběžka složena za 2 vteřiny! Koloběžka je uzpůsobena použití do města a dokonce se ji nemusíte bát nechat uzamčenou ve městě díky inovativnímu systému proti krádeži. Složenou koloběžku lze snadno převážet, podobně jako cestovní kufr. Jízda s dítětem není překářkou díky přídavnému stupátku.


Nakupte koloběžky - online nebo na prodejně


KOLOBĚŽKY PRO DĚTI

Dětských koloběžek je k dostání celá řada. Koloběžka musí odpovídat věku, váze i tělesné stavbě dítěte, aby zaručovala hladkou jízdu. Při výběru se proto řiďte technickými parametry. Mezi ně patří ABEC. Jedná se o normu udávající kvalitu ložisek. Čím je číslo nižší, tím je koloběžka pomalejší. Pro začátečníky je lepší zvolit nižší hodnotu (ABEC 1), aby nenabírali příliš vysokou rychlost, a lépe se tak naučili držet rovnováhu. Dále mezi ně patří kolečka. Jejich tvrdost a průměr se liší podle toho, zda je dána přednost pohodlí, či odolnosti. Vliv na jízdu má i počet koleček a jejich rozmístění. K dostání jsou klasické modely s kolečky v řadě i modely s jiným uspořádáním (např. do trojúhelníku). Dále sem patří deska. Jde o plochu, na které se při jízdě stojí. Její šířka se liší model od modelu, aby se začátečníkům lépe držela rovnováha. Dívejte se také na hlavové složení. Jedná se o tu část, která umožňuje koloběžku ovládat. Řídítka by měla být výškově nastavitelná. Konečně věnujte pozornost brzdnému systému. Brzda se může nacházet nad zadním kolečkem, nebo ji lze aktivovat páčkou na řídítkách.


KOLOBĚŽKY PRO DOSPĚLÉ

Při výběru koloběžky je třeba se vyznat v jejích jednotlivých dílech, které se mohou model od modelu lišit. Například kolečka mohou mít různý průměr. Čím je průměr větší, tím koloběžka pojede rychleji. Velmi důležitá je i tvrdost gumy, z níž jsou kolečka vyrobena. Měkčí guma zaručí dobrou přilnavost a pohodlnou jízdu, ale oproti tvrdé gumě se rychleji opotřebí. Velikost koleček poznáte snadno, průměr se udává v milimetrech a tvrdost se označuje písmenem A. Deska je ta část koloběžky, na které stojíte. Její šířka se liší dle modelu a obvykle ji tvoří hliník, aby byla bytelná a dlouho vydržela. Norma ABEC udává hladkost chodu ložisek. S vyšším číslem roste i rychlost. Např. s ložisky ABEC 7 bude jízda pohodlnější, protože se nebudete muset odrážet tak často. Přední a zadní odpružení pomáhá účinně tlumit kodrcání na chodníku. Koloběžka však kvůli němu při odrazu hůře reaguje. Brzda může být umístěna vpředu, na řídítkách jako u kola, či vzadu nad kolečkem. Umístění nemá vliv na kvalitu brzdění. Při cestování hromadnou dopravou je důležitý také skládací systém, proto se zaměřte na to, jak snadno a rychle se koloběžka skládá.


OCHRANNÉ VYBAVENÍ

Jak všichni dobře víme, děti rády zkouší, kde jsou jejich hranice. Řítí se vysokou rychlostí a často padají. Je proto důležité dbát na jejich bezpečí tím, že jim pořídíte přilbu a chrániče na lokty, kolena i zápěstí. Budou se tak moct rozdovádět bez toho, aby se vystavovaly riziku.


ÚDRŽBA KOLOBĚŽEK

Pokud na koloběžce jezdíte každý den, měla by být perfektně seřízená, aby odpovídala vašim potřebám, a můžete si k ní dokonce pořídit různé příslušenství, aby byla ještě praktičtější. Proto značka Oxelo nabízí celou škálu příslušenství, které vám pomůže o koloběžku řádně pečovat. Jistě oceníte možnost věnovat své milované koloběžce trochu péče proto, aby se snadněji používala a každá jízda byla opravdovým potěšením. Máme pro vás také spoustu tipů, jak se o koloběžku starat, jak ji opravit a jak prodloužit její životnost.


KOLOBĚŽKY - SKATEBOARDY - LONGBOARDY A CRUISERY - KOLEČKOVÉ BRUSLE - HELMY A CHRÁNIČE