Prodejny slouží pouze jako výdejní místa internetových objednávek.
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Funkční prádlo na ragby

27 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Proč je důležité na ragby nosit speciální spodní prádlo?

Ragby je sport, který v sobě spojuje taktiku, atletické dovednosti a týmovou spolupráci. Jde o fyzicky velmi náročný sport, jak z hlediska vzdálenosti, kterou hráči uběhnou, tak z hlediska nárazů a kolizí, ke kterým dochází při kontaktu hráčů, zejména v mlýně. Spodní prádlo na ragby proto musí být zároveň odolné, funkční a pohodlné.


Spodní prádlo, které reguluje tělesnou teplotu

První požadavek, který musí spodní prádlo na ragby splňovat, je schopnost udržet hráče či hráčku v suchu. Musí být proto vyrobeno z prodyšných materiálů, které umožňují odvod potu. Zároveň by spodní prádlo mělo být dostatečně hřejivé, zejména pokud trénujete nebo hrajete zápas za chladného počasí. Klíčová je tudíž rovnováha mezi prodyšností a hřejivostí. Na zimu můžete volit spodní tričko s dlouhým rukávem a za vyšších teplot model s krátkým rukávem. Totéž platí pro dolní polovinu těla – nosit můžete legíny, anebo šortky s délkou do poloviny stehen či ke kolenům.


Pohodlí a vzhled jsou druhořadé, ale důležité

Jakmile jste výběr spodního prádla na ragby zúžili podle požadovaných funkčních vlastností, můžete se rozhodnout na základě pocitu při zkoušení. Je třeba, aby prádlo dobře přiléhalo k tělu, ale nemělo by být až příliš upnuté. A jelikož je ragby především kolektivní zážitek, nelze se ubránit výběru spodního prádla, které ladí s barvami vašeho dresu a týmu. Aby byl váš úbor úplný, budete potřebovat také tréninkové oblečení a vhodnou obuv. Podívejte se proto na naše rady, které vám pomohou vybrat ty správné ragbyové kopačky.


Doručení zboží

DECATHLON vám nabízí efektivní způsoby doručení. Můžete se rovněž spolehnout na náš bezpečný on-line platební systém a kvalitní poprodejní servis.