Filtrovat výsledky
4
výrobek výrobků v kategorii

Hole na nordic walking

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Blahodárné účinky nordic walking

Nordic walking je druh chůze inspirovaný během na lyžích. Prakticky se jedná o sportovní chůzi, tj. chůzi rychlejším tempem, ale se speciálními holemi. Severská chůze má řadu blahodárných účinků – odbourává stres, posiluje kardiovaskulární systém a umožní vám se vrátit do formy.


Proč jsou u nordic walking důležité hole?

Hole na nordic walking představují hlavní prvek, kterým se severská chůze odlišuje od běžné sportovní chůze. Umožňují ještě komplexnější trénink, protože do chůze zapojují i horní polovinu těla, především ramena, paže a záda. Hole také během chůze přispívají k správnému držení těla a poskytují větší stabilitu kloubům, zejména v nerovném terénu. Hole jsou proto víc než jen pouhé příslušenství. Hrají klíčovou roli, pokud si chcete rovnoměrně posílit celé tělo.


Velikost jako hlavní kritérium při výběru holí

Stejně jako obuv na nordic walking představují i hole nepostradatelné vybavení. Nejprve je třeba vybrat správnou velikost. Postavte se a hůl držte tak, aby se hrot dotýkal země. Rukojeť by vám měla sahat k dlani ruky ohnuté v lokti do pravého úhlu. Ideální délku holí na nordic walking můžete rovněž vypočítat pomocí vzorce: vaše výška (cm) × 0,68. Pokud tedy měříte např. 165 cm, zvolte hole dlouhé 110 cm (165 × 0,68 = 112,2).


Vybírejte podle toho, jak často chodíte

Pokud se severské chůzi věnujete jen příležitostně, můžete zvolit levnější hole. Dejte přednost takovým, které jsou odolné a pohodlně se drží. V případě častější chůze investujte do lehkého a zároveň odolného modelu, který tlumí otřesy. Dejte přednost korkové rukojeti, pohodlně se drží a absorbuje pot.


Doručení zboží

DECATHLON vám nabízí efektivní způsoby doručení. Můžete se rovněž spolehnout na náš bezpečný on-line platební systém a kvalitní poprodejní servis.