Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Lyžařské rukavice

29 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Lyžařské rukavice tu nejsou jen pro zahřátí, ale také pro vaši bezpečnost. Chraňte své ruce a udržte je v suchu a teple po celý den. Na výběr máte z prstových i palcových rukavic pro děti i dospělé.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Správný výběr lyžařských rukavic je zásadní

I když budete mít ten nejnovější model lyží, tu nejkrásnější a nejteplejší kombinézu, kvalitní helmu, a barevné brýle, bez kvalitních rukavic nejspíš budete trpět. Ruce jsou totiž velmi citlivé a při lyžování mají důležitou roli, neboť musejí s větší či menší silou ovládat hůlky. Abyste předešli promočeným, bolavým či zmrzlým rukám, případně puchýřům, omrzlinám či drobným zraněním, je potřeba při výběru zvolit správný model rukavic. Pokud máte strach z chladu nebo jste zimomřiví, je dobré vědět, že si lze pořídit spodní rukavice do lyžařských rukavic. Pro ty z vás, kteří chtějí používat chytrý telefon i na sjezdovce, máme v nabídce modely rukavic vybavené speciální technologií, která umožňuje ovládání telefonu bez nutnosti rukavice svlékat. Díky tomu vám při psaní zprávy či sdílení fotky neprochladnou konečků prstů.

Kritéria výběru

Abyste si mohli správně zvolit ty nejvhodnější rukavice, je třeba se nejprve zaměřit na výběr správné velikosti. Neváhejte v našich prodejnách požádat o radu. Pokud byste si totiž vybrali příliš malou velikost, budou vám rukavice příliš těsné a nepohodlné. V příliš velkých rukavicích budou vaše ruce naopak neobratné a hrozí, že rukavice ztratíte. Dále je tady odvěká volba mezi prstovými rukavicemi a palčáky. Kterým dát přednost? Výhodou prstových rukavic je lepší hbitost prstů, v palčácích vám pak bude tepleji, protože jsou všechny prsty kromě palce u sebe a přirozeně se zahřívají. Oba tyto typy rukavic jsou na lyžování vhodné. Finální výběr tedy závisí především na vašich osobních preferencích a zkušenostech, které vám pomohou se správně rozhodnout. Kvalita rukavic se odvíjí od toho, jakou mají podšívku: musí být hřejivá a zároveň musí odvádět pot. Kromě toho by kvalitní rukavice měly být nepromokavé a prodyšné.

Rukavice uzpůsobené vašim sportovním aktivitám

Dáváte přednost jízdě po sjezdovce? Pak je třeba zvolit odolné rukavice ze špičkového materiálu. V naší nabídce najdete různé modely vhodné na různé využití - ať už občas jezdíte mimo sjezdovku, nebo naopak při běžeckém lyžování zůstáváte ve stopě. Podle toho, jakému zimnímu sportu se věnujete a v jaké nadmořské výšce se budete pohybovat, je třeba zvolit rukavice více či méně nepromokavé, hřejivé a odolné.