Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*

Lyžařské termoprádlo

56 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Správný výběr spodního lyžařského oblečení

Hlavní funkce spodního lyžařského oblečení je uchování tělesného tepla a odvod vlhkosti od těla, zejména při intenzivním sportovním výkonu. Materiál spodního oblečení musí být prodyšný, aby bylo nadměrné horko a zejména pot rychle odváděny od těla. Ačkoliv se jedná se o funkční oblečení a příliš se v něm neukazujeme, je spodní lyžařské oblečení designovou záležitostí. Pro správný výběr máme určitá doporučení.

Specifika spodního lyžařského oblečení

Plánujete-li pobyt na horách, kde budete trávit většinu času sportováním, tj. lyžováním, běžkováním, zimní turistikou atd., je důležité správně se obléci. Dobře se obléci znamená, že v chladném počasí vám bude teplo a v teplém počasí se budete cítit příjemně. Materiál musí být utkaný tak, aby zadržoval teplo u těla, zároveň však umožňoval odvod potu. Díky tomu nebude tělo ani oblečení nikdy vlhké a vy nebudete pociťovat chlad. Pokud totiž materiál nasákne potem a tento navlhlý materiál na těle vychladne, bude vám zima. Technologie funkčních materiálů v textilním odvětví udělaly za poslední roky velký pokrok. Byly objeveny nové materiály. Například, některé spodní oblečení je oboustranné. Jedna strana je hladká, druhá česaná. To vám umožňuje rozhodnout se, zda si obléknete hřejivou nebo velmi hřejivou spodní vrstvu. Pro jednu či druhou stranu se můžete rozhodnout podle venkovní teploty a intenzity sportování. Spodní trička mohou mít kulatý výstřih nebo stojáček a jsou buď přiléhavá nebo volnější. Barevné varianty jsou různé, v nabídce máme jednobarevná, dvoubarevná i vícebarevná trička. Jsou to velmi pohodlná trička, která můžete nosit kdekoliv.

Spodní lyžařské kalhoty

Spodní lyžařské kalhoty chrání nohy před chladem. Mají stejné vlastnosti jako trička, zadržují teplo u těla a jsou prodyšné. Kalhoty musí být pružné, neboť musí umožňovat volnost pohybu za jakýchkoli podmínek, a to zejména při náročných fázích. Spodní oblečení tvoří součást povinného oblečení. Noste je vždy pod hřejivou lyžařskou mikinou či svetrem. Každá z vrstev má při ochraně před chladem nezastupitelnou úlohu. Lyžařská mikina či svetr má izolační funkci, zatímco bunda chrání před větrem a promočením. Vyberte si ze široké nabídky spodního lyžařského oblečení. V přiléhavém či volnějším střihu, v různých barevných variantách. Abychom vám ušetřili čas, označujeme výrobky, které nabízejí nejlepší poměr kvality a ceny, a které dostaly u zákazníků nejlepší známku.