Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Lyžařské bundy

46 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Při výběru lyžařské bundy nezapomeňte zvážit tři hlavní kritéria. Jsou to hřejivost, nepromokavost a prodyšnost. Mezi ty nejhřejivější patří například péřové lyžařské bundy.


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Lyžařskou bundu nebo hardshell?

Hardshellové bundy jsou určeny pro intenzivní sportovce: pokud trávíte celé dny na sjezdovce, je pro vás určitě nejvhodnějším řešením lyžařská bunda, a to i v případě, pokud rádi jezdíte v prašanu a mimo označené sjezdovky. Lyžařské bundy jsou vyvinuty z nejmodernějších funkčních materiálů jako např. gore-tex. Mají lepené švy a 100% nepropustné zipy. Vlastnosti hardshellové bundy jsou úměrné jejímu využití: je vyvinutá především na sjezd a není proto tak jako klasické bundy opatřena spoustou praktických kapes. Klasické bundy mají výplň z přírodního peří nebo syntetických materiálů.

Bunda 3 v 1

Pro vyšší univerzálnost nabízíme bundu 3 v 1. Bunda je složena z nepromokavé vrstvy, izolační vrstvy a vnitřní podšívky, která uchovává teplo u těla díky hřejivé výplni z přírodního peří anebo syntetického materiálu. Je tedy složena ze 3 vrstev, z nichž každá má nezastupitelnou roli: spodní vrstva reguluje teplo, prostřední vrstva zahřívá tělo a vnější vrstva je prodyšná a chrání před chladem a vlhkostí. Bundy 3 v 1 jsou často 2 bundy spojené zipem, a pokud je potřeba, můžete nosit vnější bundu samostatně, např. v deštivém počasí.

Jak správně vybrat lyžařskou bundu?

Rozhodněte se pro jeden ze 3 základních typů lyžařských bund (klasické, hardshellové nebo 3 v 1), na výběr máte ze spousty různých modelů. Abyste si dokázali vybrat tu správnou bundu, měli byste vědět, v čem se bundy liší. Seznamte se s kritérii výběru. Stejně jako pro kalhoty, je hlavním kritériem samozřejmě nepromokavost: nejlepší volbou je taková bunda, která vás udrží v teple, účinně ochrání před větrem a deštěm, avšak zároveň se nepromění v horkou troubu. Zkrátka, důležité je nespokojit se pouze s dobrou hřejivostí, bunda musí umožňovat také odvod vlhkosti a teplého vzduchu od těla. Prohlédněte si pozorně bundu a zkontrolujte, zda je vybavena odvětrávacími otvory v podpaží a na hrudníku. Pokud upadnete, může se sníh dostat pod bundu. Je-li bunda vybavena kvalitním sněhovým pásem, budete před mokrým sněhem chráněni. Tento prvek proto vždy zkontrolujte. Další prvky bundy, které stojí za to zkontrolovat, jsou kapsy a kapuce. A je-li bunda vybavena systémem RECCO, budou u vás záchranáři v případě neštěstí rychleji. Prohlédněte si celý náš katalog lyžařského oblečení a pořiďte si kompletní lyžařské vybavení.