Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*

Plastová, gumová i kovová udidla pro koně

17 výrobek výrobků v kategorii

Třídit:

Objevte v naší nabídce udidel pro koně takové udidlo, které vašemu koni padne. K použití udidla je nezbytná uzdečka na koně. Při výběru udidla zvažte jeho tvrdost!


Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Vyberte si udidlo pro lepší komunikaci s koněm


Jedná se o část uzdečky, která je vložena koni do bezzubé části čelisti. Udidlo pomáhá ovládat koně a přenáší mu naše signály. Materiál, z kterého je udidlo vyrobeno, může být plast, kůže, guma, ocel apod. Udidlo má po stranách kroužky, kterými je připojeno k lícnicím.

Zakusování udidla, tvrdý krk nebo otevírání huby – to vše jsou důsledky špatně vybraného udidla nebo špatné a nepravidelné kontroly zubů. Špatné rozhodnutí ve výběru udidla způsobuje koni bolest a kůň trpí. Udidlo působí na jazyk koně, patro a koutky. Jednotlivé modely se liší tvarem, tloušťkou, ostrostí a typem řezu. Dobře vybrané udidlo vám umožní správně řídit koně, a tak bude vaše komunikace s koněm mnohem lepší.

Jaké udidlo vybrat?

Udidlo by mělo odpovídat délce huby koně. U menších koní se jedná o délku 9,5–11,5 cm, u větších koní pak o 12,5–15,5 cm. Příliš krátké udidlo působí stálý tlak na koutky, což přispívá k nepohodlí koně. Příliš dlouhé udidlo má za následek ztrátu stability, v hubě se volně pohybuje, a proto kůň hubu často otvírá. Dvakrát lomené udidlo by mělo být přibližně o 5 mm kratší než udidlo jednou lomené. Užší udidla jsou tvrdší než udidla široká. Udidlo roubík umožňuje, že neztratíme kontrolu při komunikaci s koněm. Je vhodné pro mladé koně a koně, kteří mají problém s ohnutím.