Filtrovat výsledky
15
výrobek výrobků v kategorii

Tlumící podložky

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

K čemu slouží tlumicí podložky pod sedlo?

Jak už název napovídá, tlumicí podložky pod sedlo během jízdy tlumí nárazy sedla do hřbetu koně. Zároveň také snižují riziko poranění, protože díky podložce se váha jezdce na sedle rozloží rovnoměrněji, a tak sedlo samotné lépe sedí.


Kdy je třeba podložky pod sedlo Decathlon používat?

Hřbet koně je nejvíc namáhán, když na něm sedí jezdec. Podložky pod sedlo pomáhají koni zvládnout různé typy jízdy tak, aby mohl správně pracovat a netrpěl při tom. Použití podložek pod sedlo je důrazně doporučováno při skákavých disciplínách a na dlouhé vyjížďky, ale také se doporučuje pro citlivé koně nebo začínajícím jezdcům.


Různé typy podložek pod sedlo Decathlon

Existují tři základní typy podložek: vlněné, gelové a pěnové. Vlněné podložky jsou prodyšné, pohodlné a perfektně se přizpůsobí morfologii koně. Gelové podložky nejúčiněji tlumí nárazy. Pěnové podložky pohltí i ten nejmenší tlak nebo náraz, koňskému hřbetu proto zaručí maximální pohodlí. Samozřejmě existují i další typy podložek pod sedla, proto při koupi tlumicí podložky pod sedlo nespěchejte. Některé modely mají např. speciální povrch, který koně zároveň masíruje.


Jak podložku nasadit na hřbet koně?

Podložku pod sedlo je třeba umístit mezi sedlo a podsedlovou dečku tak, aby byla na hřbetu koně rovnoměrně rozprostřena. Celek se pak musí správně umístit vůči kohoutku. Je také možné pořídit podsedlovou dečku s integrovanou podložkou pod sedlo.


Doručení

Decathlon nabízí spolehlivé doručení zboží až k vám domů. Nebojte se také vyzkoušet zabezpečenou platbu online a kvalitní poprodejový a záruční servis.