Sedlo paddock 17,5 hnědé

Jezdecká sedla

Jezdecké sedlo je jedním z nejdůležitějších vybavení pro jízdu na koni. Sedlo je třeba vybírat tak, aby koni perfektně padlo a zároveň splňovalo vaše požadavky. Je třeba si předem ujasnit, které disciplíně se chcete věnovat, protože sedlo na drezuru je odlišné od sedla na parkur. V naší nabídce najdete především univerzální "školní" sedla. Sedla pro pony jsou přizpůsobené poníkům i dětem, aby si jízdu opravdu užili. Nekorektně padnoucí sedla můžete vypodložit tlumícími nebo gelovými podložkami. K sedlu budete také potřebovat doplňky a podsedlové dečky.

Věděli jste, že...

nabízíme možnost testování našich sedel? Informujte se na vaší nejbližší prodejně v oddělení jezdectví nebo telefonicky na zákaznickém centru.

Filtrovat výsledky
10
výrobek výrobků v kategorii

Jezdecká sedla

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit

Jezdecká sedla se vybírají podle úrovně jezdce a osobních preferencí

Další ze základních vybavení vašeho koně je jezdecké sedlo, které je přímým spojením koně a jezdce. Sedlo je základním předpokladem pro to, abyste si jízdu užili, ale také pro to, abyste dělali pokroky. Existují i dětská sedla, aby se i ti nejmladší už mohli učit, jak na koni jezdit. Širší sedla jsou vhodná pro poníky. Obecně platí, že se sedlo vybírá podle úrovně jezdce a také disciplíny, ke které bude sedlo používáno. Takže např. jezdecké sedlo na drezuru bude jiné než univerzální sedlo, stejně tak jako se bude lišit sedlo na parkur. Decathlon vám s výběrem pomůže.


Jedině se správným sedlem si jízdu užijete a budete dělat pokroky.

A k sedlu je také třeba vybrat správné doplňky, které zvýší vaši bezpečnost i pohodlí, zde máme na mysli podložky pod sedlo a podsedlové dečky. Sedlo by také mělo co možná nejvíce odpovídat morfologii koně, i když má nastavitelné popruhy, kterými se dá upavit. Nakonec už zbývá jenom si vybrat, z jakého materiálu sedlo chcete, jestli kožené nebo ze syntetických materiálů. Nyní už tedy máte všechny potřebné informace k tomu, abyste si mohli vybrat své jezdecké sedlo.


Doručení

Decathlon nabízí spolehlivé doručení zboží až k vám domů. Nebojte se také vyzkoušet zabezpečenou platbu online a kvalitní poprodejový a záruční servis.