Filtrovat výsledky
14
výrobek výrobků v kategorii

Šporny a biče pro ženy

Třídit:

Výrobek byl přidán
mé výrobky (0/5)
Porovnat
žádný výrobek k porovnání
Počet výrobků k porovnání je vyčerpán. Odstraňte jeden výrobek.
Odstranit
Zpět na seznam
porovnat mé výrobky

Jak vybrat a používat ostruhy (šporny)

Ostruhy (šporny) jsou velmi praktické, umožňují jezdci posílit a zpřesnit pobídky nohama. Decathlon doporučuje vybrat typ ostruh (šporen) podle zkušenosti jezdce. Pozor, nesprávné používání ostruh (šporen) představuje pro koně vysoký stupeň nebezpečí.


K čemu jsou ostruhy (šporny) dobré

Ostruhy (šporny) jsou jezdeckým doplňkem, který slouží k posílení pobídek nohama jezdce. Pobídky ostruhami (špornami) mohou být přesnější, nicméně tuto pomůcku je třeba používat jen s největší opatrností. Ostruhy (šporny) by měli používat jen zkušení jezdci a to kvůli tomu, že nesprávným používáním ostruh (šporen) můžete koně zranit. Díky ostruhám (špornám) je možné jemněji a přesněji ovládat koně. Jezdec ostruhami (špornami) vytváří tlak na bok koně. Míra tlaku se liší v závislosti na tom, jak je kůň responzivní, a podle toho, čeho chce jezdec dosáhnout, např. jezdec může zatlačit silněji, pokud kůň neposlouchá.


Kritéria pro výběr ostruh (šporen)

Ostruhy (šporny) vybírejte podle: vaší úrovně, disciplíny a podle koně. EV našem sorimentu existují dva tvary ostruh (šporen). Prvním typem jsou ostruhy (šporny) se zaoblenými hroty. Tyto ostruhy (šporny) jsou vhodné na naučení se, jak s ostruhami (špornami) zacházet. Díky zaoblenému hrotu není pro koně kontakt s ostruhou (šppornou) tak nebezpečný. Druhým typem jsou pak ostruhy (šporny) s hranatým hrotem, které jsou určené pouze velmi zkušeným jezdcům. Modely se také liší ve velikosti, takže vybírejte podle své velikosti bot. Ostruhy (šporny) existují ve třech velikostech: dětské (vel. 30–34), dámské (vel. 35–39) a pánské (vel. 40–45). Ostruhy (šporny) nevhodné velikosti mohou způsobit poranění kotníku, nepříjemné pocity a také menší stabilitu.


Doručení

Decathlon nabízí spolehlivé doručení zboží až k vám domů. Nebojte se také vyzkoušet zabezpečenou platbu online a kvalitní poprodejový a záruční servis.